× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

کاوه معجزه انقلاب

گذری بر زندگی و خاطرات فرمانده دلاور لشگر ویژه شهدا

نوع اثر : کتاب

ناشر : ستاره ها

نویسنده :

صفحات کتاب : 121

کنگره : ‏‫DSR1626‭‬ ‭/ک285‭ص‌4 1382

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0843092

کتابشناسی ملی : م‌82-27657

شابک : 964-6702-85-6

سال نشر : 1382

خلاصه اثر

سردار شهید محمود کاوه در اول خرداد ماه 1340 در یکی از محلّات شهر مشهد (خیابان ضد) در خانوادۀ مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را که به پایان رساند، با راهنمایی و هدایت پدر سرگرم فراگیری علوم دینی گردید.
در جلسه ای که محمود همراه پدرش، خدمت مقام معظّم رهبری حضرت آیت اللّه خامنه ای که آن زمان امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) بودند، می رسند. ایشان می فرمایند: «اگرمحمود دروس کلاسیک را به اتمام برساند و سپس به دروس حوزوی بپردازد بهتر است » با این توصیه ، محمود در مدرسۀ راهنمایی علامه قزوینی ، ثبت نام و به ادامه تحصیل مشغول می شود.
همزمان با شرکت در جلسات مذهبی و روشنگرانۀ شهیدان هاشمی نژاد و کامیاب ، تفکرمبارزاتی و ضد حکومتی او شکل می گیرد و با تکثیر و پخش نوار واعلامیه های حضرت امام ، به دیگر انقلابیون می پیوندد.

محمودکاوه تنها فرزند ذکور خانواده ، در یازدهم شهریور ماه 1365 در سن 25سالگی ، هنگامی که به منظور تصرّف ارتفاعات مهم 2519، پیشاپیش رزمندگان اسلام در حرکت بود، در اثر اصابت ترکش خمپاره ، به فیض عظیم شهادت نائل آمد و بدین سان قفس تنگ تن را شکست و به آرزوی دیرینۀ خود که همان شهادت بود، رسید.

کتاب الکترونیکی

600 تومان

حجم : 244.6 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 66

موضوعات

فهرست

زندگی نامه
آزمون الهی
حتی در منطقه ...
خستگی ناپذیر
کشف بزرگ
ترور
هدف هفت
پیچ آخر
مه غلیظ
آخرین دیدار
یک وضعیت بحرانی
به سوی شهادت
مثل قمی
کاوه در نگاه مقام معظم رهبری
کاوه از نگاه امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی
کاوه از نگاه امیر سرلشکر شهید حسن آبشناسان
کاوه از نگاه محمد باقر قالیباف
کاوه از نگاه سرتیپ پاسدار مصطفی ایزدی

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات