× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

همدم یاد شما

نوع اثر : کتاب

ناشر : ستاره ها

نویسنده :

صفحات کتاب : 119

کنگره : ‏‫DSR1626‭‬‭ /ک76‏‫‭م3 1387

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 1‎5‎2‎7‎3‎6‎6

شابک : 978-600-5146-37-0‏‬

سال نشر : 1387

خلاصه اثر

گوشه ای از زندگی شهید یوسف کلاهدوز

این نوشته ها مال من نیست، دیگران گفته اند و من نوشته ام، البته با قدری پس و پیش کردن. «دیگرانی» که می گویم غریبه نیستند، کسانی هستند که با آقا یوسف کلاهدوز زندگی کرده اند، زندگی، این عالم پرشور و زیبا، همه زندگی کلاهدوز در این چند صفحه خلاصه نمی شود، این فقط گوشه ای است، گوشه ای نیمه آشکار، نوعی یادآوری است، تجدید خاطره است، نه روایت زندگی او.
تعریف خاطره، روی اسمش حک شده: هر چیزی که در خاطر مانده است. آن چه که به من رسیده و من باز نویسی اش کرده ام همین است که می خوانید، بقیه هم دارد. شاید روزی رسید و بخشی دیگر روایت شد.


کارهای کلاهدوز یکی دو تا نبود؛ آموزش پاسداران بخشی از کارهای او بود. زمانی که آقا یوسف در شورای امنیت کشور کار می کرد. حجم کار حد و حساب نداشت؛ خستگی از سر و رویش می بارید؛ بارها شده بود که دو سه شبانه روز اصلا نخوابیده بود. آدم زنده نمی تواند جلوی خورد و خوراک و خوابش را بگیرد؛ تا کی می توان نخورد و نخوابید و زنده ماند؟ گرسنگی امان آدم را می برد و او را از پا در می آورد؛ خواب هم همین طور است. وقتی زمانش رسید اعضای بدن از کار می افتد.
کلاهدوز مثل بسیاری دیگر سعی می کرد حداکثر توانش را بگذارد و با این نیاز غریزی مقابله کند. بارها شده بود که فقط خود را به خانه رسانده و دم در خواب رفته بود؛ یعنی دیگر از دستش خارج می شد؛ حرف اراده در بین نبود؛ به خواب رفتن نبود؛ بیهوشی بود! زمزمه جنگ داخلی از همان روزهای اول انقلاب به گوش می رسید...

کتاب الکترونیکی

1,200 تومان

حجم : 302.6 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 69