کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

4.7 از 3 نظر

کتاب الکترونیکی میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

حجم دانلود: 15.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 623

میکروب شناسی پزشکی شاخه ای مهم از علوم پزشکی است که به ویژگی های میکروارگانیسم های بیماری زا، رشد آن ها، راه های انتقال و مکانیسم های ایجاد عفونت می پردازد. این اطلاعات می تواند راهنمایی برای طراحی راهکارهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های عفونی باشد. از دیگر سو علم میکروب شناسی نقش شگرفی در شناسایی خطرات بالقوه میکروب ها دارد و امروزه بویژه یا نظارت بر تکامل سویه های بالقوه ویرولانت یا مقاوم از میکروب ها، در جهت حفظ سلامت جامعه تاثیرگذار است و زمینه آموزش جامعه و کمک به طراحی شیوه های بهداشتی را تقویت می نماید. توسعه آنتی بیوتیک ها از گونه های غیر پاتوژن یا ابداع دیگر روش های درمانی نیز از دیگر وظایف علم میکروب شناسی پزشکی به شمار می رود.

کتاب میکروب شناسی پزشکی جاوتز با سابقه نشر مستمر بیش از 60 سال همچنان یکی از منابع اصلی علم میکروب شناسی پزشکی در دنیا و ایران می باشد. ویرایش بیست و هفتم این کتاب نیز همچون ویرایش های قبلی تمام میکروارگانیسم های مهم پزشکی را پوشش داده است. در کنار دیگر نقاط قوت کتاب که روانی و اختصار در آموزش میکروب شناسی است، در این ویرایش با عنایت به پیشرفت و تغییرات شگرف دانش پزشکی در سال های اخیر بویژه در مکانیسم های ملکولی که منجر به ارتقا جدی درک ما از بیماری زایی میکروبی، و کشف پاتوژن های نو شده است تقریبا تمامی فصول کتاب کاملاً بازنگری شده اند و حاوی به روز ترین مطالب علمی در زمینه تخصصی هستند

در جلد اول ترجمه این کتاب که پیش رو دارید در مورد تمام باکتری های بیماری زا به طور کامل و در عین حال مختصر بحث شده است. در 10 فصل ابتدایی این کتاب به کلیات باکتری شناسی اعم از ساختمان باکتری ها، رشد و متابولیسم باکتری ها، همچنین ژنتیک آن ها و ایمنی شناسی بیماریهای عفونی پرداخته شده است. در ادامه کتاب هر فصل به یک گروه از باکتری های بیماری زا اختصاص یافته است و تمام گونه های آن جنس از باکتری های بیماریزای بطور کامل توضیح داده شده است.

علاوه بر اینها کتاب فصل هایی در رابطه با روش های آزمایشگاهی میکروب شناسی نیز دارد که به نوعی بازتاب پیشرفت گسترده در شیوه های جدید تشخیصی در چند سال گذشته می باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

مشخصات کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : میکروب شناسی پزشکی

صفحات کتاب : 623

کنگره : QR46‏‫‭‏‫‭/ج2م96 1396

دیویی : 616/9041

کتابشناسی ملی : 4684422

شابک : 978-600-106-545-3‬‬‬‮

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

98915****5107

دسترسی به فایل این کتاب بسیار عالی است کاش کتب دیگر پزشکی نیز به فارسی در دسترس بود

1396/4/12

پاسخ