کتاب بن در جهان

ادامه‌ی رمان فرزند پنجم

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 807.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 220

خلاصه کتاب بن در جهان

رمانی فوق العاده... شاهکاری است که زندگی امروزی بریتانیا و مفهوم انسان بودن را به روشنی مورد تأمل قرار می دهد.
* ساندی تایمز ***

بن در جهان، روایت ماجراهای بن لووات، ناکودک رمان فرزند پنجم است که به انسان های اولیه می ماند و در کودکی، خانواده را به عنوان کانونی تجربه می کند که تبلور عداوت، دافعه، و کمال گرایی علیه اوست. حال در بزرگسالی، بن، دنیایی را تجربه می کند که به رغم مدرن بودن، دنیایی غیرعادی است: دنیای بی خانمان ها، بی نام و نشان ها و نا خواسته ها.

با ذهن کودکانه ای که در پیکری تنومند و بوزینه مانند جای گرفته است، او هم زمان آسیب پذیر و تهدیدکننده، قادر به اعمال خشونت و نیازمند تأیید و اعتماد است... لسینگ، در عین سادگی، ارزش اخلاقیات انسان را به زیبایی به ما نشان می دهد. پیام تأثیرگذار لسینگ در این رمان جذاب و غم انگیز، نشانگر مرز عشق و قدرت ویرانگر خودپرستی است؛ و بیش از هر چیز دیگر، مبیّن میل حیوانی ما برای نوعی زندگی است که تحت تأثیر نیازمندانی که به خاطر نیاز به محبت، سرعت ما را در زندگی کاهش می دهند، قرار نمی گیرد.
* راشل کاسک، ساندی اکسپرس ***

این رمان، تفسیر کنایه آمیز و اثرگذار «تفاوت» است که به تنهایی رمانی کامل می نماید. با این حال، آنان که مجذوب فرزند پنجم شده اند، چیز آشنایی در این رمان می یابند که به شکل هیجان آوری غیر منتظره است: کودک غول آسای آن رمان که عواطفی آشنا دارد و قدرت تکلم یافته است.
* جون اسمیت، ساندی تایمز ***

بن در جهان، رمانی فراگیر و قدرتمند از نظر موضوعات انسانی و احساسی است. لسینگ، هیولایی آفریده است که نه تنها میل انسان به تعلق داشتن را به نمایش می گذارد بلکه ما را وادار می کند به او عشق بورزیم.
* شِنا مک کی، دیلی تلگراف ***

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 220

کنگره : PZ3‏‫‬‭/ل5ب9 1389

دیویی : ‏‫‬‭823/914

کتابشناسی ملی : 1195279

شابک : ‭‭9786005218046

سال نشر : 1389

نظرات