کتاب 114 ایده کسب و کار با کمترین سرمایه اولیه!

چگونه در کسب و کار خلاقیت داشته باشیم؟

4.2 از 5 نظر

کتاب الکترونیکی 114 ایده کسب و کار با کمترین سرمایه اولیه!

حجم دانلود: 2.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 168

فصل اول :لازمه موفقیت در کسب وکار چیست؟
یش از تصورتان باید کار و تلاش کنید

اصلاً شوخی نمی کنم! موفق شدن نه فقط در کسب و کار بلکه در ورزش، زندگی، عشق و ... زمان، تلاش، خون دل خوردن، عرق ریختن و اشک های زیادی می طلبد؛ احتمالاً بیشتر از آنچه تصورش را دارید! اگر هنوز کارتان را شروع نکرده اید، در مرحله ی «ماه عسل» تلاش برای خلق کسب و کار جدیدتان به سر می برید.

ذهنتان حول قدم زدن در ساحل، دیر خوابیدن، گشتن دور دنیا و غیره می چرخد، اما در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد. روزهای طولانی، شب های طولانی، هفته های طولانی، آخر هفته های طولانی، همه و همه صرف ساختن رؤیا و زندگی جدیدی می شود که برایتان خوشبختی به همراه دارند.

تمام کار آفرینان موفقی که ...

فصل دوم: کار نکنید! تفریح کنید!
کمرنگ ترین قلم ها از پررنگ ترین حافظه ها قوی تر هستند

پیشنهاد ما این است هر شب خوب فکر کنید. کارهایی که بایستی روز بعد انجام دهید را در دفترچه جیبی تان بنویسید و بعد از انجام آن ها جلوی شان تیک بزنید. رفته رفته علاوه بر برنامه ریزی کوتاه مدت روزانه برنامه ریزی هفتگی هم داشته باشید. کم کم به انسان کامل و هدف مند تبدیل خواهید شد.

این کار به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد که کاری را بی پایان نگذارید و به تمام فعالیت های خود برسید. به شما قول می دهم این کار شما را از تنبلی و حواس پرتی دور خواهد کرد.
پیشنهادی دیگر که برایتان دارم این است که ...

فصل سوم: 114 ایده کسب وکار
آشنایی با حیوانات

کودکان علاقه زیادی به حیوانات دارند و خیلی دوست دارند که با آن ها بازی کنند بازی کردن با حیوانات می تواند برای کودکان بسیار مفید باشد و در روابط آن ها تأثیر بگذارد اما متأسفانه بازی های کامپیوتری و موبایل فاصله بین کودکان و حیوانات را بسیار زیاد کرده است.

درسته که ما در اکثر شهرها باغ وحش داریم اما باغ وحش ها به خاطر دلایل بهداشتی و امنیتی خارج از شهر قرار دارند و خیلی دم دست نیستند. پس این یک فرصت کار آفرینی بسیار عالی هست برای کسانی که دوست دارند کسب و کارهای خلاقانه داشته باشند.

می تونی با همکاری شهرداری یک محوطه کوچیک با چند تا بلوکه، توی یکی از پارک های شلوغ شهر درست کنید. و چند تا خرگوش توی این محوطه ای که درست کردی بندازی، بچه ها با دیدن این خرگوش ها جذب آن ها می شوند و شروع می کنند با بازی کردن با این خرگوش ها اما پس سود شما توی این کار کجاست؟

شما هم چند تا کیسه هویج کنار خودت می گذاری و شروع می کنید به فروش این هویج ها به بچه هایی که می خوان با خرگوش ها بازی کنند.

هر یک دونه هویج رو می تونی باقیمت خیلی عالی به بچه ها بفروشی روزی ۱۰۰ عدد هویج هم که بفروشی بازهم سود خیلی زیادی کردی. 113 ایده خیلی بهتر از این که باعث خلاق شدن ذهت تان می شود و کاملاً قابل اجرا و خلاقانه هستند ...

فصل چهارم: شروع برای یک کسب وکار موفق
چگونه هرگز تسلیم و ناامید نشویم؟!!

مایکل جردن با ۱۱۱ پرتاب ناموفق در بازی های مهمش بازیکن برتر جهان است.
شما قوی تر از آنچه که می اندیشید، هستید؛ بنابراین سعی کنید، قوی ترشوید. ممکن است، گاهی در خلوت با خود فکر کنید، که قادر به تحمل این همه فشار کاری نیستید. درصورتی که این طور نیست. شما بسیار قوی هستید فقط ادامه دهید. اجازه ندهید افکار نا امیدکننده شما را از کار دور کند. اگر ۹۹ بار کاری را انجام دادید و موفق نشدید، نا امید نشوید. تنها با خود بگویید، ۹۹ راه ناموفق و تجربه برای این کار پیدا کرده اید. یادتان باشد که فعالیت های شما هنوز به ۱۱۱ نرسیده است؛ یعنی تلاش های آخر بسیار مهم هستند و رهایشان نکنید.

صبور باشید. با خود بگویید اگر دیگران توانستند؛ چرا من نتوانم؟ وقتی با مشکلی روبه رو می شوید، هرگز تسلیم نشوید و همواره به خود بگوید که می توانید، می توانید، می توانید... تصور کنید که موفق شده اید. مانند افراد موفق رفتار کنید حتماً موفق می شوید. این تصور ذهنی فوق العاده تأثیرگذار در موفقیت عینی شما است.

هرگز خود را با افرادی که موفق شدند، مقایسه نکنید. هرگز به خاطر اینکه دوستتان موفق شده است و شما هنوز نشده اید، تسلیم و ناامید نشوید. چراکه شما دقیقاً نمی دانید او چقدر زحمت کشیده است. حتی اگر فکر کنید که همه چیز را می دانید!!! درواقع شما همه چیز را درباره کار او نمی دانید؛ بنابراین بدون دلسردی به کار خود ادامه دهید. به یاد داشته باشید که ...

فصل پنجم: خلاقیت
در این فصل با تکنیک های ایده پردازی آشنا می شوید. با استفاده از این تکنیک ها می توانید ذهن خودتان را خلاق کنید، و ۱۰۰ ها ایده جدید خلق کنید تمام اختراعات و ایدهای موجود در جهان محصول همین تکنیک ها بوده اند فقط باید توجه داشته باشید که تمام ایده هایی که داده می شود باید سه خصوصیت زیر را داشته باشند.
۱- سادگی
۲- کاربری
۳- اقتصادی

تکنیک تغییر رنگ
در این روش این سؤال مطرح می شود که ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب 114 ایده کسب و کار با کمترین سرمایه اولیه!

مشخصات کتاب 114 ایده کسب و کار با کمترین سرمایه اولیه!

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 168

کنگره : ‏‫‭HF۵۳۸۶‏‫‬‮‭/ت۷ص۴ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭۶۵۰/۱

کتابشناسی ملی : ۴۷۶۰۵۴۷

شابک : ‭978-600-97863-0-5

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب 114 ایده کسب و کار با کمترین سرمایه اولیه!

98937****2985

کتاب خیلی عالی هست.کاش به صورت رایگان میشددراختیار همه گذاشته بشه

1396/7/6

پاسخ