1 / 5

زندگی جورج اورول

ناشر : پر

نویسنده :

مترجم : شهرام جعفری

موضوعات


خرید کتاب زندگی جورج اورول

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 636.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 224
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

اگر به «جورج اورول»، نویسنده ی متبحّر، مشهور و توانمند انگلیسی علاقه مندید ولی برای خواندن آثار او زمان کافی نداشته و یا مطالعه شان در حوصله ی شما نمی گنجد، کتاب «زندگی جورج اورول» انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

این کتاب برخلاف آن چه از نامش استنباط می شود، تنها به زندگی خصوصی این نویسنده ی محبوب نپرداخته هرچند که مطالعه ی زندگی نامه ی صاحب آثاری همچون:
«قلعه حیوانات»،
«1984»،
«تنفس هوای تازه»،
«پول ... و دیگر هیچ» و ...
مطمئناً خواندنی بوده و خالی از لطف نمی باشد بلکه با نگاهی کلی در آثارش، مخاطبان را با فراز و فرود افکار «اورول» در تک تک آن ها آشنا نموده و این که یک رمان در چه بازه ی زمانی و در کدام جغرافیا نوشته شده، چه عواملی در نگارش آن سهیم بوده، نویسنده تحت چه الهاماتی کاراکترهای آن را خلق کرده و وقایع تاریخی که هم زمان با دوران کوتاه زندگی وی اتفاق افتاده و بر افکار و آثار وی اثر مستقیم گذاشته را مورد بررسی قرار داده است.

چکیده ای از متن:
«... بینش آزاد، زبان نیرومند، نقطه نظرات خصوصی، ادبیات آزادی خواهانه، تخیلاتی که تنها در آزادی تولید مثل می کنند، نویسنده ای بر کنار از همه ی فعالیت هایی که ممکن است به عنوان یک شهروند انجام دهد و گریزان از فریب خوردن؛ این ها سیمای قهرمانان غیرخیالی اورول هستند، روشن فکران ادبی سنتی. و ... »

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 224

کنگره : ‏‫‬‭۸۲۳/۹۱۲‏‫‭‮الف‬۹۲۴ز ۱۳۹۶

دیویی : PR

کتابشناسی ملی : ۴۸۲۴۱۹۷

شابک : 978-600-8137-62-7‬

سال نشر : 1396

فهرست

مقدمه ی مترجم
فصل 1: نویسنده، انسان و نگارش
فصل 2: اوضاع جهان در دوران اورول
فصل 3: دیدگاه های اساسی
فصل 4: دو واقعه ی تاریخی دوران وی
فصل 5: پنج شخصیت و دنیایشان
فصل 6: بینش آزاد

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات