کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

4.5 از 2 نظر

ناشر: صدرا

نویسنده:

کتاب الکترونیکی اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

حجم دانلود: 224.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 105

معرفی کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب، مشتمل بر سلسله مقالاتی است از متفکر شهید استاد مرتضی مطهری که در حدود سال 1353 به طور مسلسل در مجله «مکتب اسلام» درج می گردید و در زمان حیات استاد توسط یکی از ناشران، بدون اطلاع ایشان به صورت رساله ای کوچک منتشر شده است. این کتاب از زمان انتشار تاکنون مانند سایر آثار استادمطهری مورد استقبال فراوان تشنگان حقیقت و طالبان منطق اسلام در نظام خانوادگی قرار گرفته است.

می توان این کتاب را در ردیف آثاری قرار داد که با موضوع خانواده و زن مرتبط است. اگر کتاب نظام حقوق زن در اسلام، نظام حقوقی خانواده و بایسته های روابط حقوقی زن و مرد را تبیین می کند، کتاب اخلاق جنسی نیز «بخشی» از بایسته های اخلاقی و رفتاری رابطه زن و مرد را توضیح می دهد.

استاد مطهری در کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب تأکید می کند که عقیده به پلیدی غریزه جنسی مربوط به گذشته دنیای غرب است و اکنون افکاری از سوی غرب ترویج می گردد که بر اساس آن باید هر گونه قید و شرطی را در این زمینه برطرف نمود.

شهید مطهری در قسمت اول کتاب، اخلاق جنسی را قسمتی از اخلاق به معنای عام، شامل آن عده از عادات و ملکات و روش های بشری که با غریزه جنسی بستگی دارد، می داند. برخی از مصادیق آن عبارت است از: حیاء زن از مرد، غیرت ناموسی مرد، عفاف و وفاداری زن نسبت به شوهر، ستر عورت، ستر بدن زن از غیرمحارم، منع زنا، منع تمتع از غیر همسر قانونی، منع ازدواج با محارم، منع نزدیکی در ایام عادت و منع نشر تصاویر غیراخلاقی.

این کتاب نیز همچون دیگر آثار آن شهید بزرگوار از غنای محتوا و سلاست بیان برخوردار است؛ امید است که راهبر جامعه به سوی اخلاق صحیح جنسی باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

مشخصات کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 105

کنگره : ‏‫‬‭HQ23‏‫‭/م6‮الف‬3 1388‭‬

دیویی : ‫‬‭176

کتابشناسی ملی : ‫‎2‎0‎3‎0‎1‎1‎7

شابک : 978-964-5600-07-3

سال نشر : 1391

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

98939****3327

برنامه بسار بسیار خوبی هستش ممنونم

1396/9/6

پاسخ