کتاب پانزده گفتار

3 از 1 نظر

ناشر: صدرا

نویسنده:

کتاب الکترونیکی پانزده گفتار

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 343

معرفی کتاب پانزده گفتار

کتاب پانزده گفتار مجموعه ای مشتمل بر پانزده سخنرانی استاد شهید آیت اللّه مطهری در زمان ها و مکان های مختلف است. که در زمان حیات آیت اللّه مطهری منتشر شده است.

تاریخ و مکان هر یک از سخنرانی ها در ابتدای آن ها ذکر شده است. خوشبختانه از سال 1380 که تاریخ چاپ اول این کتاب است، تا به امروز، این کتاب از استقبال خوبی از سوی مردم ایران و سایر فارسی‏ زبانان برخوردار و تداعی‏ کننده دو کتاب ده گفتار و بیست گفتار آن شهید عزیز - که در زمان حیات ایشان منتشر شده - بوده است.

این آثار همچون آب گوارایی است برای تشنگان حقیقت و شیفتگان اسلام و انقلاب اسلامی، برای تشنگانی که به دنبال جرعه ای آب هستند سراغ آب های آلوده نروند.

مطالب پانزده گفتار بسیار متنوع و جالب توجه و مورد نیاز امروز ماست و همچون سایر آثار استاد از اتقان و استقامت رأی و ابتنا بر کتاب و سنت برخوردار است. برخی از اهم موضوعات طرح شده در این کتاب عبارتند از:

مسئله نفاق،

روابط بین الملل اسلامی،

لزوم تعظیم شعائر اسلامی،

نهضت آزادی بخش اسلام،

اسلام و نیازهای جهان امروز.

گرچه تاریخ برخی از آن ها به بیش از سی سال قبل باز می گردد اما نوع موضوع و نحوه بیان به گونه ای است که گویی همین امروز و برای جامعه امروز ما بیان شده است؛ و این خاصیت تمام آثار آن بزرگمرد است به طوری که می توان گفت در اکثر قریب به اتفاق این آثار کهنگی راه ندارد و همیشه زنده و مورد نیاز است.

کتاب پانزده گفتار، همچون اغلب آثاری که پس از شهادت استاد مطهری منتشر شده توسط آقای دکتر علی مطهری عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشکده الهیات دانشگاه تهران تنظیم شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پانزده گفتار

مشخصات کتاب پانزده گفتار

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 343

کنگره : BP10/5‏‫‬‭‭/م‌6پ‌2 1380 ‮‬

دیویی : ‏‫‬‭‭‬‭297/08

کتابشناسی ملی : ‭م‌80-18943‮

شابک : 964-7299-22-2

سال نشر : 1380

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب پانزده گفتار