کتاب حدیث لوح

برگزیده ای از سخنان حضرت آیت الله العظمی حسین وحیدخراسانی(مدظله العالی)

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی حدیث لوح

حجم دانلود: 9.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 232

حدیث لوح، کتابی است حاوی سخنان ارزشمند آیت الله العظمی وحید خراسانی است و اختصاص به وجود حضرت صاحب الامر (ارواحنا له الفداء) دارد.

این کتاب معرفی مختصری است از دریای بیکران وجود حضرت مهدی (عج) ولی همین قطره ی مختصر چنان دیدگاه تازه و جدیدی به انسان می بخشد که تا مدت ها ذهن را درگیر بزرگی روح آن بزرگوار می کند.

همانطور که گفتیم این کتاب درباره ی وجود و خلقت نورانی حضرت مهدی (عج) است پس خواندن آن نیازمند دانستن کمی فلسفه و منطق است.

در بخشی از کتاب به تفسیر حدیث لوح (حدیثی است که از جانب خداوند هنگام تولد امام حسین (ع) به حضرت زهرا (س) داده شد و در آن نام تمامی امامان و وقایع زمان آن ها ذکر شده است.) پرداخته شده است. آیت الله وحید خراسانی چنین توضیحی داده اند:

خداوند سبحان برای احدی جز رسول الله (ص) نگفته است: «و ما ارسلناک رحمةً للعالمین» اما در حدیث لوح این تعبیر را برای حضرت صاحب الزمان (عج) بکار برده است ...

قرآن معجزه ای است برای تمامی مردم و به طور اخص برای کسانی که می فهمند معجزه است. آن ها کسانی هستند که درک می کنند. کمال بشریّت به جز با قرآن که بر قلب سید المرسلین (ص) نازل شده است، متحقّق نمی شود. تنها دو نفر در عالم وجود مظهر هر دو است «الرحمن» و «الرحیم» با هم هستند: خاتم النبیین و خاتم الوصیین.

این مقام حجت بن الحسن (ارواحنا له الفداء) است...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب حدیث لوح

مشخصات کتاب حدیث لوح

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 232

کنگره : BP10/5‬‏‫‬‭‬‭‭/و3ح4 1389‬

دیویی : ‏‫‬‭‬‭‭297/08‬

کتابشناسی ملی : 1929341

شابک : ‭978-964-2918-16-4‮‬

سال نشر : 1389

نظرات درباره کتاب حدیث لوح

98919****8396

عالی

1397/1/27

پاسخ