کتاب برادر خوانده

برگزیده جایزه ادبی امیرحسین فردی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی برادر خوانده

حجم دانلود: 529.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 102

رمان درباره حوادث مربوط به اشغال اردبیل به وسیله روس ها و واقعه تلخ تاراج اردبیل و گنجینه بقعه شیخ صفی الدین توسط روس ها است که از زبان 2 شخصیت داستانی نوجوانی به نام «آلیش» و گرگش «دؤشلی» روایت شده است.

در این اثر که یک متن کلاسیک خطی است سعی شده است برای نسل امروز از تاریخ اردبیل خصوصا تاریخ صد ساله آن گفته شود، هنوز متاسفانه تاریخ اردبیل خصوصا در حوزه داستان رمان درباره وقایع انقلاب و دفاع مقدس بازگو نشده است.

در این رمان پنجاه، شصت درصد وقایع تاریخ عینا بازگو شده است و باقی آن را از تخیل نویسنده بهره برده است.

گزیده کتاب
در آن نیمه شب سوم شهریور، صدای غرش چند هواپیما آن ها را از خواب پرانده بود. هر سه خودشان را به پشت بام رساندند. همسایه ها یکی یکی سرازیر شدند توی حیاط و بعضی ها از نردبان بالا کشیدند. جابر، پدر آلیش، دوخت به هواپیماها چشم و با تعجب گفت: «تاختا قانادلار.»

آلیش انگار که بخواهد انگشتش را روی چراغ قرمز و چشمک زن بال چوبی ها بگذارد، دست بلند کرد و لب هایش جنبید: «بیر، ایکی، اوچ، دؤرت، بئش»

بقیه را تند شمرد و گفت:«دوازده تان»!

همسایه ها هم می شمردند. هواپیماها دوری بالای شهر زدند و جایی را تتق تتق کوبیدند. عده ای لب هِره دراز کشیدند و به تقلید از بقیه دست پشت سر گذاشتند و در همان حال ماندند. جابر با نگرانی دست روی شانه آذر گذاشت. نگاهشان که در هم گره خورد، دلهره در نگاه آذر هم موج زد و لحظه ای شقیقه اش به زُق زُق افتاد و گفت:«بایی جان!»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب برادر خوانده

مشخصات کتاب برادر خوانده

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 102

کنگره : PIR8223‭‬ ‭/ھ43416‏‫‬‭ب4 1396

دیویی : ‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 4672451

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-0682-3

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

شابک دیجیتال : 978-600-03-2717-0

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب برادر خوانده