کتاب استارتاپ ناب

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی استارتاپ ناب

حجم دانلود: 302.2 کیلو بایت
صفحات کتاب : 269

معرفی کتاب استارتاپ ناب

کتاب استارتاپ ناب اثر اریک ریس یکی از بهترین کتاب هایی است که تمام مفاهیم مهم استارتاپی را به زبانی ساده توضیح داده و با رویکردی نو، ذهنیت ما را برای کارآفرین شدن آماده کرده است. کتاب استارتاپ ناب پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز بوده و بیش از یک میلیون نسخه از آن فروش رفته و به ۲۸ زبان ترجمه شده است.

میکروکتاب استارتاپ ناب (the lean startup) را به جرات می توان یک کتاب مقدس و مرجع در بین استارتاپ ها و کارآفرینان دانست. در اغلب داستان های مربوط به استارتاپ های موفق، چند مؤسس فوق العاده به طور اتفاقی به یک ایدهٔ انقلابی دست یافته و از تکنولوژی های نوآورانه استفاده کرده اند. در ابتدا ایدهٔ آن ها احمقانه به نظر می رسیده اما خیلی سریع رشد کردند و قابلیت های خود را نشان دادند. موسسان سرمایهٔ بسیار زیادی جذب و یک تیم بسیار متبحر ایجاد کرده اند و در نهایت جهان را تغییر داده اند.

اما این داستان یک افسانهٔ بزرگ است که با انتخاب گزینشی و پس از وقوع روایت شده است. اما واقعیت این است که بیشتر استارتاپ ها با وجود ایده های عالی و تلاش زیاد ناکام می مانند. علاوه بر این، داستان های مربوط به موفقیت استارتاپ ها معمولا از بیان جزئیات خسته کنندهٔ مربوط به اجرای کار صرف نظر می کنند در حالی که اجرا مهم ترین بخش در موفقیت یک استارتاپ است.

کارآفرینان تمایل دارند که مدیریت و کارهای اجرایی را همچون شرکت های بزرگ به شکلی بروکراتیک انجام دهند نه مانند استارتاپ های خلاقانه و چابک، اما در واقعیت استارتاپ های موفق به طور سیستماتیک نوآوری را مدیریت می کنند و استارتاپ ها ضعیف وقت، پول و تلاش شان را هدر می دهند.

اریک ریس (Eric Ries) در میکروکتاب استارتاپ ناب کسب وکارهای سنتی را به چالش کشیده و از لزوم ایجاد چابکی و سریع بودن در کسب وکارها صحبت می کند. او کارآفرین، استاد دانشگاه و یک نویسنده موفق است و خالق روش لین استارتاپ است که طی چندین سال روی آن تحقیق و بررسی می کرد.

درباره نویسنده کتاب استارتاپ ناب

اریک ریس، کارآفرین، استاد دانشگاه و یک نویسنده موفق است. او خالق روش لین استارتاپ است که طی چندین سال روی آن تحقیق و بررسی می کرد. او در ابتدا یک وبلاگ داشت که در خصوص کارآفرینی و روش لین مطالبی در آن می نوشت.

بعدها این وبلاگ شروعی شد برای نوشتن کتاب استارتاپ ناب. اریک امروز به استارتاپ ها و شرکت های بزرگ در مورد اجرا کردن روش لین راهنمایی و مشاوره می دهد و صاحب یکی از شرکت های سرمایه گذار خطر پذیر است

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب استارتاپ ناب

مشخصات کتاب استارتاپ ناب

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 269

نظرات درباره کتاب استارتاپ ناب