کتاب تعادل پویا و ایستا

با حرکات اصلاحی

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی تعادل پویا و ایستا

حجم دانلود: 1.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 90

حرکت و فعالیت، نقش اساسی و حیاطی در زندگی انسان دارد. در اثر عدم حرکت و کاهش فعالیت های بدنی، انواع بیماری ها و ناهنجاری های جسمانی و روانی در انسان به وجود خواهد آمد که با صرف هزینه های بسیار زیاد باید این بیماری ها و ناهنجاری ها را از بین برد.

گسترش شهرنشینی و صنعتی شدن جوامع و استفاده از ماشین به جای نیروی عضلانی منجر به کاهش حرکات طبیعی انسان شده است. این عوامل خود باعث کاهش میزان کارایی دستگاه های مختلف بدن چون دستگاه های قلبی - تنفسی و دستگاه اسکلتی - عضلانی می شود.

اگر بشر در طول دوران زندگی خود به نحوی دارای فعالیت بدنی باشند، کمتر با مشکلات خاص جسمانی مواجه خواهند شد، زیرا در اثر فقر حرکتی و کاهش تحرک و فعالیت جسمانی از میان دامنه حرکتی مفاصل و بخش های مختلف بدن کاسته شده و به مرور زمان فرد با کاهش انعطاف پذیری و ضعف عضلانی و کاهش قدرت و استقامت عضلانی مواجه می شود.

با توجه به شیوع بالای اختلالات ناهنجاری های اسکلتی عضلانی در جوامع امروزی، کتاب حاضر قصد دارد با چند تمرین اصلاحی به رفع ناهنجاری ها بپردازد و در عین حال راهنمای عمومی برا احاد جامعه و به ویژه کسانی خواهد بود که خودشان یا افرادی از نزدیکان و خانواده شان به نوعی به این ناهنجاری مبتلا باشند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تعادل پویا و ایستا

مشخصات کتاب تعادل پویا و ایستا

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 90

کنگره : RM725‏‫‬‭‬‭‭‏‫‬‮‭/م8ت7 1395

دیویی : 615/82

کتابشناسی ملی : 4355704

شابک : 978-600-8589-09-9

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب تعادل پویا و ایستا