× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

ناهنجاری های اسکلتی - عضلانی

آسیب های ورزشی و حرکات اصلاحی

موضوعات


خرید کتاب ناهنجاری های اسکلتی - عضلانی

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 8.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 418
4,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

بی شک تندرستی مهمترین سرمایه انسان است. امروزه نقش ورزش در کاهش ناهنجاری های روانی و تعادل اجتماعی و تأمین تندرستی آدمی بیش ار پیش آشکار شده است.

امروزه تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش های گوناگونی دارد که به تناسب حیطه اختصاصی اش با شاخه ای از دانش بشری ارتباطی تنگاتنگ دارد.

یکی از مهمترین گرایش های این رشته، حرکات اصلاحی و درمانی می باشد. موضوع مورد مطالعه در حرکات اصلاحی و درمانی، بررسی ضعف ها و ناهنجاری های اکتسابی دستگاه استخوانی، عضلانی، مفصلی و آسیب های ورزشی در افراد جامعه است. این ناهنجاری ها عموما به دلایلی چون عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه تدریجی بودن، بویژه در دوران کودکی و سنین رشد، بروز کرده است.

این اختلالات هنوز آنقدر شدت نیافته اند که مشکلات جدی برای فرد مبتلا ایجاد کرده و او را به دست جراح ارتوپد بسپارند یا او را ناگزیر از استفاده از وسایل کمکی و انواع بریس ها و پروتز ها نمایند و عنوان بیمار به فرد اطلاق شود. بنابراین امکان بهبود و اصلاح از طریق حرکات جبرانی و ورزش های درمانی وجود دارد.

ناهنجاری های اسکلتی، عضلانی و مفصلی درصد بالایی از مشکلات جسمی را در بزرگسالی به خود اختصاص داده اند. این ناهنجاری ها غالبا به علت عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی، شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه ی تدریجی بودن، به ویژه در دوران کودکی و سنین رشد، بروز می نمایند و تا زمانی که آنقدر شدت نیافته که مشکلات جدی برای فرد به وجود آورند، امکان بهبود و اصلاح از طریق حرکات جبرانی و ورزش های درمانی خواهند داشت.

ظاهر ناخوشایند، کاهش انعطاف پذیری، کاهش میزان تحرک، کاهش استقامت و قدرت بدنی، آرتروز زودرس، ناراحتی های قلبی و تنفسی و دردهای عضلانی و مفصلی از جمله پیامدهای قابل پیش گیری این ناهنجاری ها می باشند.

به منظور جلوگیری از ابتلا به ناهنجاری های اسکلتی عضلانی از قرار گرفتن در وضعیت های غلط به مدت طولانی خودداری کنید.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 418

کنگره : RC925/5‏‫‭/م8ن2 1395

دیویی : 616/7

کتابشناسی ملی : 4525847

شابک : 978-600-8589-83-9‬‬

سال نشر : 1395

فهرست

فصل اول: تاریخچه و مفاهیم پایه
فصل دوم: ناهنجاری های اندام فوقانی و حرکات اصلاحی
فصل سوم: ناهنجاری های اندام تحتانی و حرکات اصلاحی
فصل چهارم: آسیب های ورزشی
فصل پنجم: آب درمانی و ماساژ
فصل ششم: ارگونومی
منابع

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات