کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی پدر پولدار، پدر بی پول

حجم دانلود: 995.1 کیلو بایت
صفحات کتاب : 232

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad) درباره ی روش های زندگی افراد پولدار و افراد طبقه متوسط صحبت می کند. افراد ثروتمند به شیوه ای متفاوت به کودکان شان آموزش می دهند. آن ها در خانه و سر میز شام این کار را انجام می دهند. شما به ایده های جدیدی نیاز دارید تا کاری کنید، پول برای شما کار کند.

آن که گذشته را در اختیار دارد، آینده را نیز در اختیار خواهد داشت. آن که حال را در اختیار دارد گذشته را هم در اختیار دارد. با ترغیب کودکان به داشتن زندگی کارمندی، آن ها را وادار می کنیم سهمی ناعادلانه را از مالیات ها در طول زندگی شان بپردازند؛ در حالی که در نهایت مستمری بازنشستگی کم و ناچیزی عایدشان می شود. این امر کاملاً درست است که مالیات ها بزرگ ترین هزینه افراد به شمار می روند. در واقع، اکثر خانواده ها از ژانویه تا اواسط ماه می کار می کنند تا فقط مالیات های دولت را بپردازند.

ایده های موجود در کتاب پدر پولدار، پدر بی پول برای بسیاری از والدین کنونی، تند و افراطی به نظر می رسند. برخی از والدین حتی زمان کافی برای بردن فرزندان شان به مدرسه را ندارند، امّا چون ما در زمانی قرار گرفته ایم که همه چیز در حال تغییر است، به عنوان والدین باید پذیرای ایده های جدید و بی باکانه باشیم.

شاید ایده های کتاب پدر پولدار، پدر بی پول، آن چیزی نباشد که شما بخواهید با فرزندان تان در میان بگذارید و به جست وجوی خود ادامه دهید. صرف این که به کودکان تان بگویید نمرات عالی بگیرند و شغلی خوب پیدا کنند، ایده ای قدیمی است. ما باید توصیه های تخصصی تر به فرزندان مان داشته باشیم. ما به ایده های جدید و آموزش های متفاوت نیاز داریم. شاید ایده خوبی باشد که به فرزندان مان بگوییم در عین اینکه کارمندی خوب هستند، برای شرکت خود نیز می توانند سرمایه گذاری کنند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) امیدوار است توسط کتاب پدر پولدار، پدر بی پول، همه را نسبت به این موضوع آگاه کند که آن ها نیز می توانند به رفاه و خوشبختی برسند؛ اگر فقط آن را انتخاب کنند. اگر در حال حاضر باغبان، سرایدار و یا حتی بیکار هستید، با شنیدن کتاب پدر پولدار، پدر بی پول می توانید در زمینه استقلال مالی به مهارتی قابل توجه برسید و آن را به کسانی که دوست دارید آموزش دهید. به یاد داشته باشید هوش مالی فرآیندی ذهنی است که از طریق آن، مسائل مالی مان را حل می کنیم.

امروزه ما با تغییرات جهانی و تکنولوژیکی بزرگ تری نسبت به پیش مواجه می شویم. هیچ کس جام جهان نما ندارد، امّا آنچه قطعی است این است که تغییرات پیش رو، فراتر از تصورات و واقعیّت های زندگی ما هستند. کسی از آینده خبر ندارد، امّا هر اتفاقی که بیفتد، ما دو انتخاب بنیادین پیش روی خود داریم: ایمن و با اطمینان قدم بردارید و یا با آماده سازی، آموزش دیدن و فعال کردن نبوغ مالی خود و کودکان تان، هوشیارانه اقدام کنید.

کیوساکی دوران کودکی جالبی داشته و از تجربه دو پدر بهره مند شده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت در کتاب هایش او را پدر فقیر معرفی می کند و دیگری پدر دوست صمیمی اش بود که فردی بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود.

پدر پولدار، پدر بی پول که اولین اثر رابرت کیوساکی است، به نظرهای این دو پدر و دوران کودکی اش می پردازد. او در ادامه سری کتاب هایش به صورت تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارائه راهکارهای هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به ثروت می پردازد. وی علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد امریکا و فعال در حوزه سرمایه گذاری املاک و مستغلات است.

گزیده ای از کتاب پدر پولدار، پدر بی پول:
من دو پدر داشتم؛ یکی پول دار و دیگری فقیر. یکی از آن ها دارای تحصیلات عالی و باهوش بود. او مدرک دکترا داشت و چهار سال دوره ی کارشناسی را در کمتر از دو سال به پایان رسانده بود. او برای ادامه ی تحصیل بورسیه ی «دانشگاه استنفورد»، «دانشگاه شیکاگو» و «دانشگاه شمال غربی» شد، امّا پدر دیگرم هرگز کلاس هشتم را به پایان نرساند.

هر دوی آن ها افرادی موّفق در زندگی شان بودند؛ به سختی تلاش می کردند و درآمدی قابل توجه داشتند. با این حال، یکی از آن ها در سرتاسر زندگی اش با مشکلات و کشمکش های مالی مواجه می شد و دیگری از ثروت مندان هاوایی بود.

یکی از آن ها پس از مرگش ارثی ده ها میلیون دلاری، بنیاد های خیریه و کلیسایش را به جا گذاشت؛ درحالی که آن چه از دیگری باقی مانده بود، بدهی ها و قرض هایی بود که باید پرداخت می شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

مشخصات کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 232

کنگره : HG179‏‫‭‏‫‬‭/ک9ن6 1396

دیویی : 332/024

کتابشناسی ملی : 5042099

شابک : 978-600-8137-79-5

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب پدر پولدار، پدر بی پول