7 / 4.9

7 اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

موضوعات


خرید کتاب 7 اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 511
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

جان گاتمن در امر مطالعه زندگی زناشویی، انقلابی به وجود آورده است. وی با استفاده از راه کارهای علمی، نگاهی جدید به عادات زوجین متاهل می اندازد و پس از سال ها کار علمی و عملی، تئوری های خود را با جزئیات کامل در این اثر تقدیم شما می کند.

کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی، زوجین را به بزرگراهی منتهی به رابطه ای هماهنگ و دائمی رهنمون می کند و آن ها را در رسیدن به بالاترین سطح بالقوه یاری می کند.

گزیده ای از متن:
اکنون قادرم پیش بینی کنم که آیا یک زوج می توانند با شادی در کنار هم بمانند یا این که کارشان به جدایی و طلاق می کشد.

بعد از 5 دقیقه گوش دادن به زوج ها در محیط پژوهشگاه و بررسی نحوه تعامل آن ها با یکدیگر می توانم با اطمینان و به راحتی این پیش بینی را انجام دهم! بر اساس سه پژوهش مجزا، میزان دقت این پیش بینی ها به طور میانگین 91 درصد بوده است. به عبارت دیگر، در 91 درصد از مواردی که احتمال داده ام که ازدواج یک زوج در نهایت شکست خواهد خورد یا موفق می شود، گذشت زمان ثابت کرده است که پیش بینی من درست بوده است.

این پیش بینی ها بر اساس حس درونی (یا حس ششم) و یا نظرات پیش داورانه من در خصوص این که یک رابطه زناشویی چگونه باید باشد نبوده است، بلکه بر پایه داده هایی است که در طول سال ها تحقیق و پژوهش گرد آوری نموده ام ...

... معمولاً روش های درمانگرهای مسئولیت پذیر برای کمک به زوج ها بر اساس آموزش ها و تجربیات حرفه ای، حس درونی، پیشینه خانوادگی، و شاید هم اعتقادات مذهبی شان است.

اما مشاوره های این چنینی هرگز بر اساس شواهد مطمئن علمی نبوده است، چرا که تاکنون داده های معتبر علمی در خصوص علت موفقیت یا شکست روابط زناشویی وجود نداشته است.

در سال های اخیر توانایی من در پیش بینی طلاق توجهات زیادی را به خود جلب کرده است، با این حال مهم ترین یافته هایی که از این پژوهش ها به دست آمده است "هفت اصل" مهم است که توجه به آن ها مانع از این خواهد شد که یک رابطه زناشویی به طلاق منجر شود ...

.... چیزی که باعث می شود رابطه زناشویی موفق شود به طرز اعجاب انگیزی ساده و روشن است. زوج هایی که رابطه زناشویی شادی دارند، ضرورتاً باهوش تر، ثروتمندتر، و از لحاظ روانشناسی زرنگ تر نیستند.

در واقع این زوج های خوشبخت توانسته اند توازن خوبی در زندگی روزمره شان برقرار کنند و اجازه ندهند افکار و احساسات منفی شان درباره یکدیگر (چیزی که در مورد همه زوج ها وجود دارد) روی افکار و احساسات مثبت آنها تأثیر بگذارد. این افراد ...

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 511

فهرست

فصل اول: پژوهشگاه ازدواج و زناشویی در سیاتل
فصل 2 : چگونه می توان طلاق را پیش بینی کرد
فصل 3: اصل اول: نقشه عشقی تان را گسترش دهید
فصل 4: اصل دوم: علاقه و تحسین را پرورش دهید
فصل 5: اصل سوم: به یکدیگر رو کنید، نه به سمت دیگر
فصل 6: اصل چهارم: اجازه دهید همسرتان روی شما تأثیر بگذارد
فصل 7: دو نوع اختلاف زناشویی
فصل 8: اصل پنجم: مشکلات قابل حل تان را حل کنید
فصل 9: مدیریت مشکلات قابل حل (و معمول)
فصل 10: اصل ششم: غلبه کردن بر مشکلات دایمی
فصل 11: اصل هفتم: معنای مشترکی برای زندگی مشترک تان خلق کنید
فصل 12: سخن پایانی: حال چه باید کرد؟

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات

98915****7813

عالیه ....

1397/1/7

پاسخ
98914****8696

خیلی خوبه کاش سه روزرایگان می کردیدمتشکر م.

1396/10/22

پاسخ
مهدی نداف

خیلی خوبه حتما بخونید

1394/6/31

پاسخ
98937****3295

بهترین کتابی که در این زمینه خوندم..واقعا عالیه

1394/2/16

پاسخ