× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

سرندیپیتی ها

زبان و دیوانگی (یافته های ناجسته)

نوع اثر : کتاب

ناشر : افراز

نویسنده :

مترجم : سپیده شکری‌پوری

صفحات کتاب : 160

کنگره : ‏‫‭P106‏‫‭/‮الف‬8س4 1394

دیویی : ‏‫‭401

کتابشناسی ملی : 3936653

شابک : 9786003261969‬‬

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

انتشارات افراز منتشر کرد: پس چه چیز در زمان کلمب این چنین بحث برانگیز بود؟ در حقیقت، محاسبات عالمان سالامانکا بسیار دقیق تر از کلمب بود و ایشان می پنداشتند که زمین، گرچه به طور قطع مدور است، اما بیش از آن که دریانورد جنوالایی باور دارد وسیع و گسترده است، پس تلاش وی برای گردش به دور زمین در دست یابی به مشرق از راه مغرب کاری است دیوانه وار، در مقابل، کریستف کلمب که از آتش مقدس شعله ور شده بود، هرچند دریانوردی بود ماهر، اما ستاره شناسی بود نابلد و چنین می اندیشید که زمین کوچک تر از آن است، طبیعتا نه او و نه خردمندان سالامانکا هیچ یک گمان نمی بردند که میان اروپا و آسیا، آن طرف دنیا قاره ای دیگر قرار دارد.

از این رو، می بینیم که زندگی به چه میزان پیچیده است و تا چه حد مرزهای میا حقیقت و خطا، درستی و نادرستی شکنده اند. به هرجهت گرچه عالمان سالامانکا درست گفته بودند، اما در نهایت اشتباه کردند؛ و کلمب که خطا کرده بود، با پیگیری مصرانه ی اشتباهش، درستی خود را ثابت کرد: -ممنون از یافته ی ناجسته (سرندیپیتی).

کتاب الکترونیکی

11,200 تومان

حجم : 1.4 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 152

موضوعات

فهرست

1- نیروی دروغ
2- زبان ها در بهشت
3- از مارکو پلو تا لایب نیتز
4- زبان بومیان استرالیا
5- زبان شناسی جوزف دو مِستر

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات