کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی خدمات متقابل اسلام و ایران

حجم دانلود: 5.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 611

معرفی کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران

کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران، گزیده ای است از کتاب "خدمات متقابل اسلام و ایران" اثر استاد شهید آیت الله مطهری که با کسب مجوز از "شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهری" به چاپ می رسد.

مطالب بحث شده در این کتاب که در اصل تکمیل شده نُه جلسه سخنرانی استاد شهید مطهری در حسینیه ارشاد است، مجموعاً در سه بخش: اسلام از نظر ملیت ایرانی، خدمات اسلام به ایران، و خدمات ایران به اسلام تدوین یافته است.

در بخش اول به این پرسش پاسخ داده شده است که آیا هیچ گونه تضاد و تناقضی میان احساسات مذهبی و احساسات ملی ما ایرانیان وجود ندارد یا اینکه اساساً دارای دو نوع احساس متضاد (مذهبی و ملی) می باشیم؟

بخش دوم متکفل پاسخ به پرسش دیگری است و آن اینکه دین اسلام آنگاه که در چهارده قرن پیش به ایران وارد شد، چه تحولات و دگرگونی هایی در میهن ما به وجود آورد و آیا اصولا ورود اسلام به ایران برای این کشور موهبت بود یا فاجعه؟

در بخش سوم به پرسش دیگری پاسخ داده شده و آن اینکه ایرانیان چه نقشی در راه نشر و بسط تعالیم دین اسلام داشته اند و انگیزه ایرانی در این خدمات چه بوده است؟ این کتاب نقش اساسی در مبارزه با سیاست رژیم شاه در اسلام زدایی از ایران و ترویج ناسیونالیسم ایرانی داشته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران

مشخصات کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 611

کنگره : BP15/4‬‏‫‬‭‭/م‌6خ‌4 1376‬

دیویی : 297/91655‬

کتابشناسی ملی : م‌77-1076

شابک : 964-5600-56-1

سال نشر : 1376

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران