1 / 3

سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)

از تئوری تا پیاده‌سازی

موضوعات


دانلود کتاب سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 1.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 100
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) از تئوری تا پیاده سازی نوشتۀ سروش صفدریان، به معرفی استانداردهای مدیریتی پرداخته و درنهایت به بحث یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی می پردازد.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در سال های اخیر منجر به شکست پروژه های مرتبط با مدیریت کیفیت در شرکت ها شده است نحوه پیاده سازی این سیستم ها در سازمان ها بوده است. پس از آغاز بحث سیستم ها و پیدایش سیستم های مختلف خدماتی و تولیدی، سیستم های مدیریتی بعنوان راهکاری برای ایجاد انسجام و هماهنگی بین سیستم های مختلف موجود مطرح شده اند.

تدوین و توسعه استانداردهای بین المللی بخصوص توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در این زمینه بسیار مورد توجه می باشد. تدوین استانداردهای مدیریتی در زمینه های کیفیت، ایمنی و بهداشت، زیست محیطی و... از جمله استانداردهای طراحی شده توسط این سازمان می باشند.

با افزایش مطالبات مختلف سهامداران بمنظور بهبود عملکرد و اثربخشی، سازمان ها وادار شده اند که سیستم های مدیریتی متفاوتی را پیاده سازی نمایند. با این حال سر و کار داشتن با سیستم های مدیریتی متفاوت و مجزا و اطمینان از اینکه آن ها در راستای استراتژی های سازمانی قراردارند و اثربخشی و کارایی مناسب را دارا می باشند بسیار مشکل است.

با توجه به ریسک بالایی که اجرای سیستم های مدیریتی بصورت مجزا دارند اجرای این سیستم ها ناکارآمد و بدون اثربخشی می باشد و این مشکل مخصوصاً در بخش ها و صنعت های پیچیده ای همانند صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع هوایی و صنایع خودرو نمود بیشتری پیدا می کند. اجرای سیستم های مدیریتی بصورت جداگانه اغلب ناکارآمد و غیراثربخش از کار در می آید.

به همین دلیل نیاز برای استفاده از یک سیستم مدیریت یکپارچه در اواسط دهه 1990 برای رسیدن به منافع بیشتر و دستیابی هرچه بهتر به سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و الزامات مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای مطرح شد.

سیستم های مدیریت یکپارچه با هدف تلفیق سه استاندارد مدیریت کیفیت بر پایه استاندارد 2008-9001ISO، مدیریت زیست محیطی بر پایه 2004-14001ISO و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بر پایه 2007-18001OHSAS در جهت رسیدن به یک سیستم جامع مدیریتی مطرح شده است و در مدت کوتاهی که از آغاز بحث شکل گیری آن می گذرد توانسته است نتایج مثبت و قابل قبولی را به ارمغان بیاورد.

کتاب سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) از تئوری تا پیاده سازی ((IMS) Integrated Managment System) اطلاعات جامعی دربارۀ سیستم مدیریت بر مبنای استاندارد در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 100

کنگره : HD62/15‏‫‭/ص7س9 1393

دیویی : ‏‫‭658/562‬

کتابشناسی ملی : 3512014

شابک : 978-600-173-095-5‬‬‬

سال نشر : 1393

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: سازمان بین المللی استاندارد
فصل دوم: سیستم مدیریت کیفیت
فصل سوم: سیستم مدیریت زیست محیطی
فصل چهارم: سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
فصل پنجم: سیستم مدیریت یکپارچه
فصل ششم: ماتریس ارتباط الزامات استانداردها

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات