کتاب از ام الرصاص تا خان طومان

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی از ام الرصاص تا خان طومان

حجم دانلود: 1.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 479

معرفی کتاب از ام الرصاص تا خان طومان

کتاب از ام الرصاص تا خان طومان خاطرات دفاع مقدس از جمله عملیات کربلای چهار در ام الرصاص وحماسه خان طومان می باشد که همه به دست شیرمردان مازندرانی رقم خورده است. نویسنده سعی کرده تمام وقایع خان طومان رو به نگارش در آورد. متن مکالمات بی سیمی و عکس های شهدا نیز پایان کتاب به ضمیمه آورده شده است.

گزیده کتاب از ام الرصاص تا خان طومان

ماه رمضان شده بود و حکومت وقت همچنان دچار آشوب و بلوا. با این وجود، همسر علی آقا «سلطنت» مراسم شب های احیا را در خانه شان برگزار می کرد. اما همیشه افرادی بوده و هستند که برای خوش رقصی و پاچه خواری و محبوب شدن نزد حکام، دست به کارهایی خلاف قانون و عرف و اخلاق می زنند. لذا، با دست به یکی شدن چند نفر از این افراد، داخل ظرف ماست سلطنت خانم زهر ریختند.

سلطنت خانم هم بی خبر از همه جا، طعام شب قدر را با مقداری ماست خورد؛ اما به سرعت حالش به هم ریخت. «اقبال»، فرزند دوم علی آقا، ظرف غذا را از جلوی مادر برداشت و به طویله ای که محل نگهداری احشام شان بود، برد. جالب این که صبح روز بعد، تعدادی مرغ و خروس و گربه ای که در خانه داشتند، کنار ظرف ماست مرده بودند. سلطنت خانم هم با تمام توان و قوتی که داشت، توانست فقط تا عید فطر دوام بیاورد. او در شب عید فطر، دار فانی را وداع گفت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب از ام الرصاص تا خان طومان

مشخصات کتاب از ام الرصاص تا خان طومان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 479

کنگره : BP52/66‭‬ ‭/م6‏‫‬‮‭م6 1396

دیویی : 297/998

کتابشناسی ملی : 4710848

شابک : ‏‫‬‮‭978-600-8200-78-9

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب از ام الرصاص تا خان طومان