× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

الیگارشی حاخامی، تلمود و کابالا

نوع اثر : کتاب

ناشر : موعود عصر(عج)

نویسنده :

مجموعه اثر : تاریخ فرهنگی قبیله لعنت

صفحات کتاب : 256

کنگره : ‏‫‬‭BP222/65‏‫‬‭/ش7ت2 1394

دیویی : 297/44

کتابشناسی ملی : 3759996

شابک : 978-964-6938-83-0

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

«کابالا»، بر دو محور اصلی شیطان شناسی و ارتباط با شیاطین و تأسیس مملکت اسرائیلی، به عنوان مملکت مسیح وعده داده شده، استوار است.

جای آن است تا پرسیده شود این ایدئولوژی غیرالهی و پشتوانه ی شیطانی آن یعنی علوم خفیّه و فنون ساحری (میراث سامری و مصریان عصر باستان) چگونه از شرق خارج و به اروپا منتقل شد؟

در واقع، کابالا، مجموعه ای از نسخه ها، آئین نامه ها و دستورالعمل های فراهم آمده توسط صوفیان و مرتاضان یهودی برای فراخوانی و ارتباط گیری با نیروهای ماورائی شیطانی است تا از این طریق، ساحت نگاه و عمل یهود برای سلطه ی آشکار و نهان بر جهان و ساکنان جهان، گسترده شود و زمینه ها برای بسط قدرت شیطانی و حکومت او در آخرالزّمان (و در مصاف با موعود آخرالزّمان) فراهم آید.

«الیگارشی» معنای دیگر زرسالاری یا به عبارت دیگر، تسلّط اقلّیت ثروتمند در جامعه بر اکثریت مردم است و «الیگارشی حاخامی، تلمود و کابالا» بیان روایت بلند حاکمیّت عقاید و تفکّرات رهبران یهودی، کتاب انحراف یافته ی آنان و منش و روش شیطانی آنان بر جوامع بشری است. جریان دیرینه و پیچیده ای که استاد اسماعیل شفیعی سروستانی به خوبی آن را تحلیل و ارزیابی کرده است.

آنچه که در جلد چهارم «تاریخ فرهنگی قبیله ی لعنت» بیان شده است، مبانی فکری یهودیّت در قرون کهن و معاصر است که در میان آن ها، حاخام ها، کتاب تلمود و عقاید کابالا جایگاه ویژه ای دارد. استاد سروستانی با محوریت قرار دادن نقش ابلیس در میانه ی این غوغا، به شرح جریان های رفته بر یهودیّت از دیرباز تا کنون پرداخته است.

کتاب الکترونیکی

9,900 تومان

حجم : 742.1 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 268

موضوعات

فهرست

مقدّمه
مقدّمه جلد چهارم
فصل اوّل: الیگارشی حاخامی
بازگشت به «اورشلیم»
رواج فرقه های دغلباز
الیگارشی حاخامی و تلمود
فصل دوم: کابالا
گروه های بنیادین یهودی
کابالا (قبّالا) و تصوّف یهودی
کابالا و رهایی
فصل سوم: آلودگی اروپا به علوم خفیّه
یهود و جادوگری در قرون وسطی
قرون وسطی، سحر و ساحری
فصل چهارم: یهودیان معاصر
یهودیّت در عصر جدید
فرقه های مخفی در عصر جدید
فهرست منابع
فهرست اعلام

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات