1 / 3

دانلود کتاب عهد امام و عهد با امام

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 418.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 136
4,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

«عالم ذرّ، میعادگاهِ عهد امام و عهد با امام» نام اثری از اسماعیل شفیعی سروستانی است که به دنبال سخن رانی استاد درباره موضوع یاد شده در حوزه مهدویت در یکصد و سیزدهمین نشست از سلسله نشست های ماهنامه موعود نگارش یافته است.

تنها خداوند می داند از ابتدای خلقت جنّ و انس و هبوط آدم (ع) بر فرش زمین تا به امروز، چه تعداد حوزۀ فرهنگی در گسترۀ زمین تولّد یافته، بارور شده و روی به انحطاط و اضمحلال گذاشته است تا به امروز که همۀ ساکنان زمین در سایۀ حوزۀ فرهنگی و تمدّنی غربی زیست می کنند و حتّی بسیاری، صدای زنگ مرگ و پایان تاریخ این حوزۀ سیصد، چهارصدساله را هم شنیده اند.

آیا اگر اعلام شود، فرزندان، مولود عهد نوشته شده یا نوشته ناشدۀ پدران و مادران خودند، سخنی بیراه گفته ایم؟

چنان که در کتاب «سیر تحوّل تفکّر، فرهنگ و تمدّن» به تفصیل بیان داشته ام، صورت هر حوزۀ فرهنگی و تمدّنی ابتدا و به اجمال در خانۀ جان «متفکّران» (فیلسوفان، نظریّه پردازان) نقش بسته است و با طیّ مراحل و مدارجی در صورت یک حوزۀ فرهنگی، نمود پیدا کرده و با متأثّر ساختن جماعتی انسانی، در هیئت عناصر مادّی شکل یافته و در گسترۀ یک تمدّن نمایان می شود.

به عبارت دیگر، هر حوزۀ فرهنگی، صورت غیرمادّی تمدّنی است که از آن به ثمر رسیده و در مقابل، تمدّن ایجاد شده نیز، صورت مادّی یافته و ما به ازای خارجی یک حوزۀ فرهنگی خاص است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 136

کنگره : BP۲۱۸/۲‭/ش۷ع۲ ۱۳۹۶‬

دیویی : ۲۹۷/۴۲‬

کتابشناسی ملی : 4829137

شابک : 978-964-2918-58-4‬‬

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات