کتاب اولین مشت

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی اولین مشت

حجم دانلود: 2.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 144

فلاح هاشمی درباره این اثر داستانی گفت: پروژه (مجموعه روزهای انقلاب) و این سوژه (تصویب و لغو قانون انجمن های ایالتی و ولایتی) توسط دوست گرامی آقای امیرخانی به من پیشنهاد شد. در اصل درباره این موضوع اسناد و کتاب مشخص بسیار کم و محدود است که شاید تنها و مهم ترین آن ها خود سخنرانی های امام(ره) در باب این موضوع بوده است.
وی ادامه داد: با تحقیقاتی که از بین آثار و منابع مختلف پیدا و استخراج کردم توانستم نگارش داستان را آغاز کنم؛ لذا کتاب بر اساس مستندات تاریخی و قریب به هشت منبع به نگارش درآمده است.

شخصیت اول داستان نوجوانی است که قرار است قضیه انجمن های ایالتی و ولایتی را به صورت تئاتر در مدرسه اجرا کند. همچنین راوی داستان سوم شخص است که سعی کرده ام زاویه دید داستان را برای آن که در گذشته اتفاق افتاده، مخاطب بتواند راحت تر با داستان ارتباط برقرار کند دانای کل انتخاب کرده ام.

این نویسنده همچنین درباره شیوه داستان نویسی برای نوجوانان اظهار داشت: وقتی شاعران و نویسندگان موفقی مثل قیصر امین پور و امیرحسین فردی و یا حسین فتاحی را نگاه می کنیم که آثارشان مورد استقبال نوجوانان واقع شده، دلیلش این است که این بزرگواران هم آشنا با ادبیات بودند و هم شناخت خوبی از دنیای نوجوانان داشتند.


صدای حاج آقا، گنگ و مبهم به گوش می رسید. احساس می کردم تاریخ به عقب برگشته. چشمم جایی را نمی دید.

اول، همه جا تاریک بود. سوی کمی از توی مسجد ارک، فضا را روشن کرده بود. گوشه ی مسجد ایستاده بودم و هاج و واج داشتم به مردمی که آثار خشم و عصبانیت در چهره .. .هایشان کاملاً معلوم بود، نگاه می کردم...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب اولین مشت

مشخصات کتاب اولین مشت

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : روزهای انقلاب

صفحات کتاب : 144

کنگره : ‏‫PIR8169‭‬ ‭/ل2684‭‮الف‬8 1393‬

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62‬[ج]‬

کتابشناسی ملی : 3713894

شابک : 978-600-175-860-7‬‬

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب اولین مشت