1 / 0

دانلود کتاب رانده شده

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 213.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 56
2,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

در کتاب رانده شده دو داستان کوتاه از ساموئل بکت گنجانده شده که با درون مایه ای از لحن طنز تلخ همیشگی وی، روایتگر فردی است که به دلایل مضحکی از خانواده رانده شده و به جهت برخورداری از شخصیتی خاص، قادر به درک معمول از جامعه خود نیست.

بکت در این داستان ها از شخصیت اصلی چهره ای قهرمانانه عرضه نمی کند و او را با تمام جوانب خوب و بدش به تصویر می کشد. کتاب رانده شده (The Expelled) در سال 1969 برندۀ جایزۀ نوبل شده است.

کمیته نوبل دلیل اعطای جایزه به بکت را در سال ۱۹۶۹ «اوج هنری آثار با تکیه بر موضوع تنهایی انسان مدرن» اعلام کرده است. همچنین از بکت به عنوان نخستین نمایشنامه نویس مدرن زبان انگلیسی نام می برند.

ساموئل بارکلی بکت (Samuel Beckett)، نویسنده، شاعر و نمایشنامه نویس ایرلندی و برنده جایزه نوبل ادبیات، در ۱۳ آوریل ۱۹۰۶ میلادی متولد شد. این نمایشنامه نویس ده ها سال در پاریس به صورت مهاجر زیست و بسیاری از آثار خود را به زبان فرانسه نوشت. از او به همراه اوژن یونسکو به عنوان یکی از پایه گذاران و نظریه پردازان تئاتر «ابزورد» نام می برند.

در بخشی از کتاب رانده شده می خوانیم:

شهر را خیلی خوب نمی شناختم، شهری که در آن متولد شده و اولین گام های زندگیم را برداشته بودم و بعد گام های بسیارِ بعدی را که تصور نمی کردم رد تمامی آن ها محو شده باشند، اما اشتباه می کردم. من خیلی کم بیرون می رفتم! گاهی کنار پنجره می رفتم، گوشه پرده را کنار می زدم و بیرون را نگاه می کردم. اما بعد سریع به کنج اتاقم، جایی که تختم قرار داشت، برمی گشتم. در این هوا احساس بیماری می کردم و آشفتگی مناظر متعدد باعث سردرگمی ام می شدند. اما با این حال به هنگامی که کاملا ضرورت ایجاب می کرد، باز هم می دانستم که چگونه دست به کار شوم.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 56

کنگره : PQ2606 ‭/ک3‏‫‬‮‭ر2 1392

دیویی : 842/914

کتابشناسی ملی : 3277639

شابک : 978-600-6867-66-3

سال نشر : 1392

فهرست

رانده شده
اولین عشق

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات