کتاب چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید

حجم دانلود: 1.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 140

«در دنیایی که بیش از شش میلیارد جمعیت دارد، فقط پانصد و هشتاد و هفت بیلیونر وجود دارد. این یک باشگاه بسیار اختصاصی است. آیا دوست دارید به ما بپیوندید؟»

این اولین جمله ای است که در این کتاب خواهید دید. شاید اولین دعوتی که ترامپ از شما به عمل می آورد. او یک بیلیونر است و در این کتاب اصولی ساده از بیلیونر بودن را به شما یاد می دهد. حتی اگر هیچ گاه جزیی از این باشگاه نشوید مطالب مربوط به روش برخورد با پول و املاک را به خوبی می توانید در این کتاب یاد بگیرید.

در ادامه دونالد ترامپ می گوید:
«البته احتمال موفقیت شما یک در بیلیون است؛ اما اگر مثل یک بیلیونر فکر کنید، این احتمال اندک نباید شما را ناامید کند.

بیلیونرها به فرصت ها یا موانع اهمیت نمی دهند. ما به معقول بودن، به اینکه مردم چه فکر می کنند، چه چیزی متعارف است و یا چه چیزی انتظار می رود، فکر نمی کنیم. ما پیرو شهود و بینش خود هستیم و اهمیتی نمی دهیم که دیگران آن را ابلهانه یا احمقانه تصور کنند. این همان چیزی است که کتاب حاضر می خواهد به شما یاد بدهد: چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید؟»

ترامپ معتقد است که برای بیلیونر شدن، باید همه ی جزییات را زیرنظر داشته باشید و بدون اینکه خداوند در کنارتان باشد، نمی توانید به این توانایی برسید. من حتی یکی از کارهایم را نیز نمی توانستم با راهی غیر از این پیش ببرم. وقتی با یک پیمانکار حرف می زنم، یا برای بازبینی کارگاهی می روم، یا برای رونق بخشیدن به کاری برنامه ریزی می کنم، هیچ امر جزیی یا نکته ای آنقدر کوچک نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

من حتی سعی می کنم تمام چک هایم را خودم امضا کنم. به عقیده ی من، هیچ چیز بدتر از «امضای رایانه ای» یا «امضای از طرف» نیست. وقتی شما خودتان یک چک را امضا می کنید و از طرفی، گیرنده ی چک نیز وقتی امضای شما را پای چک می بیند، متوجه می شود که مراقب او هستید و خدای ناکرده کمتر می تواند سرتان کلاه بگذارد چون می داند شما در جریان همه جزییات قرار دارید.»

ترامپ در این کتاب درباره چگونگی اجاره یک خانه، خرید و یا فروش آن صحبت می کند. درباره عادت هایی که می تواند به افراد کمک کند تا در هر سطح مالی بتوانند پول های خود را ذخیره کنند و یا افزایش دهند.

یکی از جملات ماندگار ترامپ در این کتاب وقتی درباره عادت های سازنده اشخاص بیلیونر صحبت می کند این است:

«خود را همچون ارتشی یک نفره در نظر بگیرید؛ شما هم فرمانده اید و هم سرباز. باید به تنهایی برنامه ریزی و به تنهایی اجرا کنید.»

«به طور معمول مردم تجارت را به جنگ یا ورزش تشبیه می کنند؛ زیرا، اولین قیاس یا شباهتی که به ذهن ما می رسد، نه این که به واقع تجارت سخت یا طاقت فرسا باشد. نه، این طور نیست. در تجارت بیشتر باید باهوش باشی تا قوی. من تاجران بسیار بدی را می شناسم که سختگیر و خشن هستند، اما باهوش و زیرک نیستند. آن ها سعی می کنند مثل وینسی لومبادی بازی کنند، اما نمی دانند چطور ببرند.

لومبادی به حریفانش ضربه می زد، حتی به صورتشان، او حریفی سیصد کیلویی را به زانو انداخت. او می توانست این کار را بکند چون در آخر، برد با او بود. بنابراین، شما هم زمانی می توانید این کار را انجام دهید که بدانید برد با شماست.»

ترامپ در بخشی از این کتاب درباره یکی از سوال هایی که مساله روزمره بسیاری از افراد است، صحبت به میان می آورد: «چطور سرمایه گذار خوبی باشیم؟»

ترامپ یکی از رموز کلیدی پاسخ به این سوال را این گونه می دهد:
«سرمایه گذاران خوب دانش آموزان خوبی هستند. بله، به همین سادگی فقط کافی است دانش آموز خوبی باشید. من روزانه ساعت ها به خواندن مطالب اقتصادی می پردازم. ما هیچ وقت نمی دانیم فکر بکر بعدمان از کجا می آید. شما باید در جریان جدیدترین اخبار صنعت خود و حتی فراتر از آن همه ی اخبار محلی، ملی و بین المللی باشید. بی خبری از اخبار و وقایع دنیای اطرافتان می تواند به اعتبار و حساب بانکی شما لطمه ی زیادی بزند.»

همچنین در بخشی دیگر از این کتاب ترامپ به بحث کلاهبرداری و تشخیص آن می پردازد و قانون اولیه و جالبی در این مورد را مطرح می کند. اگر آنقدر پیشنهادی عالی است که برا یتان غیرقابل باور است، بی تردید کلاهبرداری است. در ادامه این بخش ترامپ درباره این مسیله به خوبی توضیح می دهد.

فنونی که ترامپ در این کتاب به آن ها اشاره کرده، برای به راه انداختن تجارتی پرسود می تواند سودمند باشد. چرا که او دلبازانه افکار و راهکارهای خود را با مردم در این کتاب تقسیم کرده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید

مشخصات کتاب چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 140

کنگره : ‏‫‬‭‬‭HF۵۳۸۶‏‫‬‭/ت۳۴چ۸ ۱۳۹۰

دیویی : ‏‫‬‭۶۵۸/۴۰۹

کتابشناسی ملی : ‎2161170

شابک : 978-964-236-328-5

سال نشر : 1390

نظرات درباره کتاب چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید

98939****0300

‌کتابی بسیار عالی است پیشنهاد مینکم حتما بخوانید

1399/8/4

پاسخ