× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
2 / 5

با این کتاب بازار را قبضه ‌کنید!

این کتاب در پنجاه سال گذشته یکی از مهم ترین کتاب ها در حوزه سرمایه گذاری است!

نوع اثر : کتاب

ناشر : شکیب

نویسنده :

مترجم : موسی زمان زاده دربان , خاطره باقری

صفحات کتاب : 128

کنگره : ‏‫‬‭HG۶۰۴۱‏‫‬‭‏‫‬‭/گ۴ک۲ ۱۳۹۶

دیویی : 332/63228

کتابشناسی ملی : 4827211

شابک : 978-600-96778-3-2‬‬

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

جو گرین بلات در کتاب با این کتاب بازار را قبضه کنید! شما را با راهکارهایی آشنا خواهد کرد که حتی کارکشتگان حوزۀ سرمایه و بازار از آن ها غافلند یا آن ها را جدی نمی گیرند.

شاید به نظر عجیب برسد که بتوان قبضه کردن بازار سهام را در سه ساعت آموخت؛ اما نویسنده این کتاب، جو گرین بلات (Joel Greenblatt)، که شرکت او بیش از ۴۰ سال است که سالانه ۴۰٪ بازگشت سرمایه دارد، به شما می آموزد چگونه بازار را قبضه کنید. اما این تمام ماجرا نیست، فرمول ساده ای که در این کتاب عرضه شده به شما این امکان را می دهد که خودتان قدم به قدم و بدون اینکه در ریسک های جدی قرار بگیرید، نبض بازار را لمس کنید. شالوده این فرمول جادویی بر اساس عقل سلیم و دو مفهوم ساده است که سال ها در بازار سهام آمریکا، کارایی داشته و قابل تعمیم به دیگر نظام های اقتصادی است.

بخش یک این اثر دربارۀ صندوق سرمایه گذاری است که روش سرمایه گذاری را بسیار خوب برایتان توضیح می دهد، سپس به انواع دیگر سرمایه گذاری های موفق می پردازد. روش های سرمایه گذاری معرفی شده در این کتاب (The little book that still beats the market)، هزینه های اندکی به همراه دارند. یکی از روش های سرمایه گذاری به نام صندوق شاخص، مالیات و هزینه ها را نیز کاهش می دهد، بنابراین نسبت به روش های دیگر خیلی بهتر است.

پیشنهاد جو این است که روش صندوق شاخص را در کنار یک روش دیگر سرمایه گذاری به کار ببریم و البته در یافتن این سرمایه گذاری به شما کمک خواهد کرد. در واقع تمام افراد نمی توانند در عرصه سرمایه گذاری موفق باشند، اما افراد صبوری که این دستورالعمل ها را دنبال کنند می توانند به موفقیت برسند. اگر تمام افراد این توصیه ها را دنبال می کردند دو اتفاق می افتاد: اولاً، مزیت این نوع سرمایه گذاری کاهش می یافت، اما از بین نمی رفت. ثانیاً، فرآیند ارزش گذاری بازار سهام منطقی تر می شد، در نتیجه دیگر مجبور نبودیم سهام گران خریداری کنیم.

آموزه های این کتاب بسیار ساده است، حتی می توان گفت برای سرمایه گذاران حرفه ای بسیار ساده تر، اما هر گام معرفی شده در آن با هدف و دلیل خاصی آورده شده است. از گام ها پیروی کنید. به شما اطمینان می دهم دستورالعمل های این کتاب هم برای تازه کاران و هم برای سرمایه گذاران حرفه ای بسیار مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب "با این کتاب بازار را قبضه کنید!" می خوانیم:

بر اساس فرمول گراهام، بهتر است سهام شرکت هایی را خریداری کنیم که قیمت شان حتی از قیمت حراج دارایی های شرکت هم پایین تر است، اما طبق نظر گراهام نمی توان فرض کرد ۲۰ یا ۳۰ شرکت با این ویژگی وجود داشته باشند. این در حالی است که وی بیش از ۳۰ سال با موفقیت از این فرمول استفاده نمود.

متأسفانه این فرمول برای زمانی است که سهم بیشتر شرکت ها بسیار ارزان بود. پس از شکست بازار سهام در سال ۱۹۲۹ و رکود اقتصادی بعد از آن، تا چند دهه سرمایه گذاری در بازار سهام ریسک مهمی به شمار می رفت. در نتیجه سرمایه گذاران علاقه ای به سرمایه گذاری در بازار سهام نداشتند، زیرا می ترسیدند پول شان را از دست بدهند. اگر چه فرمول گراهام تا چندین سال کارایی خود را حفظ کرد، مخصوصاً در زمان رکود بازار سهام، اما امروزه شرکت های کمی وجود دارند که شرایط فرمول اصلی گراهام را داشته باشند.

اما اشکالی ندارد. مهم این است که گراهام با این فرمول ثابت کرد با کمک یک سیستم ساده برای پیدا کردن سهام ارزان، می توان سرمایه گذاری امن و موفقی شروع کرد. بنابراین، اگر آقای مارکت (شریک فرضی شما) حاضر بود بخشی از سهام خود را، که منطبق با شرایط فرمول بود، با قیمت بسیار پایین به گراهام بفروشد قطعاً او تمام آن سهام را خریداری می کرد.

علت پایین بودن قیمت سهام برخی از شرکت ها این است که آن شرکت چشم انداز واضحی ندارد و آینده اش مشخص نیست. این در حالی است که فرمول گراهام بر این پایه استوار است که برخی از شرکت ها ممکن است، مانند آقای مارکت، قیمت های غیرمنطقی داشته باشند که گاهی اوقات بسیار پایین باشد. بنابراین، طبق نظر گراهام با خرید سهام این شرکت ها، سرمایه گذاران دیگر نه نگران قیمت خرید هستند و نه لازم است پیش بینی و محاسبات پیچیده انجام دهند، بلکه فقط باید منتظر درآمد کسب و کار شان باشند.

کتاب الکترونیکی

6,000 تومان

حجم : 449.2 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 125

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
فصل 1
فصل 2
فصل 3
فصل 4
فصل 5
فصل 6
فصل 7
فصل 8
فصل 9
فصل 10
فصل 11
فصل 12
فصل 13
دستورالعمل های گام به گام
پیوست

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات