1 / 1

بیشعور ضد‌ گلوله

ناشر : مصدق

نویسنده :

مترجم : متین کریمی

ارائه دهنده : سپید ماه آوا

گوینده : بهرام ابراهیمی

موضوعات


دانلود کتاب بیشعور ضد‌ گلوله

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 283.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 199
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب صوتی بیشعور ضد گلوله نوشته خاویر کرمنت چهارمین جلد از مجموعه «بی شعوری» شما را با راه های شناخت و مقابله با این بیماری آشنا می کند.

خاویر کرمنت (Xavier Crement) پس از نوشتن سه کتاب از این مجموعه این بار در چهارمین کتاب خود تحلیلی روانشناختی و جامعه شناسانه از وضعیت و نشانه های بی شعورها ارائه می کند. او معتقد است بی شعورها بی رحم و ذاتا دروغگو هستند و تا فرصتی پیدا کنند دست به تقلب می زنند. در برابر هرگونه رفتار منطقی و سنجیده فقط در پی تحقیر شما هستند و اگر فرصتی دست دهد شما را سر به نیست می کنند.

بیشعوری هیچگاه از بین نمی رود. فقط وقتی می توانیم آن را شکست دهیم که تصمیم بگیریم آن را دگرگون سازیم. نظرات و حقایقی که در کتاب بیشعور ضد گلوله (The bulletproof asshole) با آن روبرو می شوید، هر انسان فرهیخته و با شخصیتی را متعجب می کند.

دکتر خاویر کرمنت بعد از پانزده سال کار روی بیشعورها، به این نتیجه رسید که دیگر هرچیزی را که باید یک نفر در مورد بیماری بیشعوری بداند، فهمیده است. اما پس از یک ملاقات متوجه شد که باید در تمام حرف هایش در مورد بیشعوری تجدید نظر کند.

در قسمتی از کتاب صوتی بیشعور ضد گلوله می شنویم:

بیشعوری که در دام حقیقت گرفتار شود، تعادل روحی خود را از دست می ‏دهد، عصبانی می ‏شود و دست به فحاشی می ‏زند. اصلا نگران نشوید. این حالت یعنی بی شعور ناگهان فهمیده که موقعیتش به خطر افتاده است. خود را در منجلابی می ‏بیند که با هیچ دروغی نمی ‏تواند از آن بیرون بیاید. تلاش خود را خواهد کرد، اما همین که از کوره در رفت، دیگر شما بر او چیره شده ‏اید. کاملاً تحت اختیار شماست.

اگر بسته ‏ی پیشنهادی دولت با شکست مواجه شد، یک رهبر برجسته و ملی چه می‏ کند؟ آخرین ورق خود را رو می‏ کند. عصبانیت. مخالفان خود را متهم می ‏کند که به او برچسب کمونیست بودن زده ‏اند. «من بُلشویک نیستم.» شاید باشم شاید هم نباشم. اما قطعاً یک بُلشویک، احمق است.

وقتی عصبانیت فرو نشست، فرد بیشعور نمی ‏داند که مهار شده است. هنوز هم سعی می ‏کند برتری خود را حفظ کند، پس به اعمال زور متوسل می‏ شود. انگشت تهدید بسوی شما دراز می ‏کند و از خدا می‏ خواهد شما را عقوبت دهد. آرامش خود را حفظ کنید. اگر قرار باشد عقوبت خدا شامل حال کسی شود، این اوست نه شما.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 199

کنگره : BF۷۲۴/۳‭ /خ۹‭‬‏‫‬‭ک۴۳ ۱۳۹۶

دیویی : 155/2

کتابشناسی ملی : 4216136

شابک : 978-600-7436-60-8

سال نشر : 1396

فهرست

قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم
قسمت چهارم
قسمت پنجم
قسمت ششم
قسمت هفتم
قسمت هشتم
قسمت نهم
قسمت دهم
قسمت یازدهم
قسمت دوازدهم
قسمت سیزدهم

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات

jahad100z

یه نفر این نویسنده رو از برق بکشه!
دیگه واقعا لوث شده کتابهای بیشعوری!

1397/10/21

پاسخ