کتاب بیشعور ضد‌ گلوله

1 از 1 نظر

ناشر: مصدق

نویسنده:

مترجم: متین کریمی

ارائه دهنده: ماه آوا

گوینده: بهرام ابراهیمی

کتاب صوتی بیشعور ضد‌ گلوله

حجم دانلود: 283.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 199

کتاب صوتی بیشعور ضد گلوله نوشته خاویر کرمنت چهارمین جلد از مجموعه «بی شعوری» شما را با راه های شناخت و مقابله با این بیماری آشنا می کند.

خاویر کرمنت (Xavier Crement) پس از نوشتن سه کتاب از این مجموعه این بار در چهارمین کتاب خود تحلیلی روانشناختی و جامعه شناسانه از وضعیت و نشانه های بی شعورها ارائه می کند. او معتقد است بی شعورها بی رحم و ذاتا دروغگو هستند و تا فرصتی پیدا کنند دست به تقلب می زنند. در برابر هرگونه رفتار منطقی و سنجیده فقط در پی تحقیر شما هستند و اگر فرصتی دست دهد شما را سر به نیست می کنند.

بیشعوری هیچگاه از بین نمی رود. فقط وقتی می توانیم آن را شکست دهیم که تصمیم بگیریم آن را دگرگون سازیم. نظرات و حقایقی که در کتاب بیشعور ضد گلوله (The bulletproof asshole) با آن روبرو می شوید، هر انسان فرهیخته و با شخصیتی را متعجب می کند.

دکتر خاویر کرمنت بعد از پانزده سال کار روی بیشعورها، به این نتیجه رسید که دیگر هرچیزی را که باید یک نفر در مورد بیماری بیشعوری بداند، فهمیده است. اما پس از یک ملاقات متوجه شد که باید در تمام حرف هایش در مورد بیشعوری تجدید نظر کند.

در قسمتی از کتاب صوتی بیشعور ضد گلوله می شنویم:

بیشعوری که در دام حقیقت گرفتار شود، تعادل روحی خود را از دست می ‏دهد، عصبانی می ‏شود و دست به فحاشی می ‏زند. اصلا نگران نشوید. این حالت یعنی بی شعور ناگهان فهمیده که موقعیتش به خطر افتاده است. خود را در منجلابی می ‏بیند که با هیچ دروغی نمی ‏تواند از آن بیرون بیاید. تلاش خود را خواهد کرد، اما همین که از کوره در رفت، دیگر شما بر او چیره شده ‏اید. کاملاً تحت اختیار شماست.

اگر بسته ‏ی پیشنهادی دولت با شکست مواجه شد، یک رهبر برجسته و ملی چه می‏ کند؟ آخرین ورق خود را رو می‏ کند. عصبانیت. مخالفان خود را متهم می ‏کند که به او برچسب کمونیست بودن زده ‏اند. «من بُلشویک نیستم.» شاید باشم شاید هم نباشم. اما قطعاً یک بُلشویک، احمق است.

وقتی عصبانیت فرو نشست، فرد بیشعور نمی ‏داند که مهار شده است. هنوز هم سعی می ‏کند برتری خود را حفظ کند، پس به اعمال زور متوسل می‏ شود. انگشت تهدید بسوی شما دراز می ‏کند و از خدا می‏ خواهد شما را عقوبت دهد. آرامش خود را حفظ کنید. اگر قرار باشد عقوبت خدا شامل حال کسی شود، این اوست نه شما.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بیشعور ضد‌ گلوله

مشخصات کتاب بیشعور ضد‌ گلوله

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 199

کنگره : BF۷۲۴/۳‭ /خ۹‭‬‏‫‬‭ک۴۳ ۱۳۹۶

دیویی : 155/2

کتابشناسی ملی : 4216136

شابک : 978-600-7436-60-8

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب بیشعور ضد‌ گلوله

98938****1924

یه نفر این نویسنده رو از برق بکشه!
دیگه واقعا لوث شده کتابهای بیشعوری!

1397/10/21

پاسخ