کتاب زبان بدن دروغ گوها

5 از 2 نظر

کتاب الکترونیکی زبان بدن دروغ گوها

حجم دانلود: 8.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 255

کتاب زبان بدن دروغ گوها نوشته لیلیان گلاس، هر چیزی را که برای کشف افراد دروغگو لازم است به شما یاد خواهد داد و شما به یک دستگاه دروغ سنج سیار تبدیل خواهد شد!

دروغ باعث می شود افراد به صورت غیرارادی حرکات بدنی را نشان دهند که گاه با دقت به این حرکات می توان افراد دروغگو را شناسایی کرد.

فریب خوردن، دست انداخته شدن، گول خوردن یا فقط یک دروغ ساده شنیدن برای همه اتفاق می افتد. فرقی نمی کند چقدر باهوش باشید، چه سنی و چقدر ثروت داشته باشید یا چقدر مشهور باشید؛ تقریبا همه در زندگی به شیوه های مختلف یک بار قربانی یک دروغ گو شده اند که یا حقیقت را پنهان کرده است یا اطلاعات غلط به آن ها داده است. اگر آن قدر بد شانس بوده اید که در تجارت فریب خورده اید؛ پول تان را بالا کشیده اند؛ با انتشار دروغ به شما خیانت کرده اند؛ نامزد، شوهر یا زن تان را گول زده اند؛ در اینترنت فریب خورده اید یا کسی با جا زدن خود به جای دیگری فریب تان داده است، آسوده باشید و بدانید که شما تنها نیستید.

وقتی متوجه می شوید کسی که زمانی به او اعتماد داشتید، عشق می ورزیدید یا مورد احترام شما بود فریب تان داده است، احساسات قوی مختلفی در شما ایجاد می شود. این احساسات و هیجانات شامل شوکه شدن، دلشکسته شدن، غمگین شدن، افسرده شدن و خشمگین شدن است و بعضی اوقات هم همه این احساسات با هم شکل می گیرند. شما در حیرت می مانید که واقعا به چه کسی می توانید اعتماد کنید یا اصلا می توانید دوباره به کسی اعتماد کنید یا نه. حتی شاید به عقل و درایت خودتان نیز تردید کنید و ممکن است خود را سرزنش کنید و دائم از خودتان بپرسید که چرا نتوانستید نشانه های دروغ گویی را در طرف مقابل تشخیص دهید.

اما اگر بخواهیم واقع بینانه صحبت کنیم، چطور می توانستیم این علائم را ببینیم در حالی که نمی دانستیم باید دنبال چه نشانه هایی بگردیم؟

چطور می توانستید بفهمید که همسرتان شما را فریب می دهد، خواستگاری که در اینترنت با او آشنا شده اید ریاکار و فریب کار است، مستخدم خانه از شما دزدی می کند یا پرستار بچه کار خود را به درستی انجام نمی دهد؟ از کجا می توانید بفهمید رئیس تان وقتی می گوید کارتان عالی است نمی خواهد فردای آن روز شما را اخراج کند؟ چطور می توانستید بفهمید که همکارتان پشت سر شما بدگویی می کند یا کارمندتان دزدی می کند؟ چطور می توانستید بفهمید که نزدیک ترین دوست شما وقتی به شما می گوید ازدواج با دوست نااهل تان اشکالی ندارد، صادقانه صحبت نمی کند؟ وقتی پسرتان قسم می خورد که هیچ وقت مواد مصرف نکرده است، اما بعد از آن وسایل مصرف مواد را زیر تختش پیدا می کنید، به چه علائمی توجه نکرده اید؟

چطور می فهمید می توانید به چیزی که در رسانه ها درباره یک مسئله خبرساز می خوانید اعتماد کنید؟ آیا آن زوج مشهور واقعا عاشق همدیگر هستند یا رابطه آن ها فقط یک شگرد برای جلب نظر عموم است؟ چطور می توانید بفهمید که رهبران شما حقیقت را به شما می گویند یا رهبران صحنه روابط جهانی به شما دروغ نمی گویند؟

پل اکمن، پژوهشگر پیشگام این حوزه، در دانشگاه کالیفرنیای سان فرانسیسکو، روی دوازده هزار تن تحقیق کرد. او دریافت فقط کمی بیشتر از پنجاه درصد آن ها می توانند تشخیص دهند دیگری دروغ می گوید، بنابراین احتمال تشخیص اینکه دیگری دروغ می گوید بالا نیست؛ اما وقتی بلد باشید چطور بعضی علائم دروغ را تشخیص دهید، میزان این احتمال بالا می رود. هدف لیلیان گلاس (Lillian Glass) از نوشتن کتاب زبان بدن دروغ گوها (The body language of liars) بالا بردن میزان این احتمال است.

او به شما آموزش می دهد چطور با استفاده از احساسات درونی خودتان، دروغ گویی دیگران را تشخیص دهید. به بیان دقیق تر، به شما نشان می دهد دنبال چه علائم فریب کاری در زبان بدن، زبان صورت (حالات و حرکات)، الگوهای صدا و در نهایت الگوهای صحبت کردن باشید. (چطور حرف خود را می زنند یا در فضای اینترنت چطور می نویسند.)

دکتر لیلیان گلاس تحلیل گر رفتار و متخصص زبان بدن و ارتباطات است. او در شبکه ها، روزنامه ها، مجلات مهم و همچنین وب سایت ها حضور دائم دارد و در برنامه هایی مانند اینترتینمنت تونایت، 20/20، صبح به خیر آمریکا، دکتر فیل، جلسه، تودی شو، رقص با ستارگان، اچ ال ان، سی ان ان، فاکس نیوز، ام اس ان بی سی، سی ان بی سی، چلسی لیتلی و برنامه روزانه همراهِ جان استوارت حضور یافته است.

دکتر گلاس دوره های زبان بدن و فریب کاری را در آژانس های قانونی متعدد مانند اف بی آی برگزار کرده است. او در حوزه قانونی نیز در مقام مشاور قانونی، مشاور هیئت منصفه و شاهد خبره در حوزه تحلیل رفتاری و صدایی تخصص دارد. دکتر گلاس واسطی با تجربه است که در مؤسسه استراوس برای حل منازعات در دانشگاه حقوق پپردین آموزش دیده است. او نویسنده کتاب های بسیاری است که کتاب پرفروش مردم سمی از آن جمله است.

در بخشی از کتاب زبان بدن دروغ گوها می خوانید:

همه تعریف و شنیدن چیزهای خوب درباره خود را دوست دارند، اما وقتی کسی بیش از حد از شما تعریف و تمجید می کند، معمولا چیزی از شما می خواهد. در مورد برنارد مداف، این پول سایرین بود که وی را به تملق وامی داشت؛ البته اگر دیگران پول بسیار زیاد داشتند. سایر کلاهبرداران اهمیتی نمی دهند که شما چقدر پول دارید. آن ها آخرین ریالی را هم که دارید می خواهند از شما بگیرند. آن ها حتی پولی را از شما می خواهند که به شما تعلق ندارد.

آن ها چاپلوسی می کنند، تملق شما را می گویند و کاری می کنند که احساس کنید میلیونر هستید فقط برای این که بتوانند به اموال شما دست پیدا کنند. آیا تاکنون ایمیل جعلی را که از نیجریه فرستاده می شود، دریافت کرده اید؛ ایمیلی که ادعا می کند کسی برای شما ارثیه به جا گذاشته است و فقط از شما می خواهد این پول را از حساب بانکی خود خارج کنید؟ متون کلاهبرداری های اینترنتی معمولا پر است از عبارات چاپلوسانه.

کسانی که برنارد مداف را می شناختند اظهار داشتند که وی بسیار دیگران را تحسین می کرد و تلاش داشت آن ها درباره خود احساسی خوب داشته باشند کاری که در آن استاد بود. او می توانست کاری کند که فرد مقابل احساس کند گویی جالب توجه ترین، باهوش ترین، موفق ترین و جذاب ترین فرد در دنیاست. از آن جا که بسیاری از مشتریان وی تجار بانفوذ و افراد حرفه ای با نفس سلیم بودند، او می توانست کارش را با تعریف و تمجید از آن ها آغاز نماید.

او گوش های آنان را با لحن کلامش آشنا کرد و آن ها خوششان آمد. در واقع گزارشگری که با او در زندان ملاقات کرد، پس از ملاقاتش گفت که او کاری کرد که من احساس کنم موفق ترین گزارشگر دنیا هستم، بنابراین اگر عبارات حاکی از مهربانی و چاپلوسی را بسیار می شنوید که برخی از آن ها ممکن است درست و برخی نادرست به نظر برسند بدانید که اغلب هشداری خطیر است مبنی بر این که مخاطب شما شخصی فریب کار یا دروغ گوست.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب زبان بدن دروغ گوها

مشخصات کتاب زبان بدن دروغ گوها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 255

کنگره : ‏‫BF۶۳۷‭‬ ‭/ز۲‏‫‬‮‭گ۸ ۱۳۹۷

دیویی : 153/69

کتابشناسی ملی : 4831570

شابک : ‭978-964-236-851-8‬‬

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب زبان بدن دروغ گوها