× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

حکمت هنر هند

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 227

کنگره : ‏‫‬‭‬‭‬‭N۷۳۰۴‭‏‫‭/ب۸ح۸ ۱۳۹۵‬

دیویی : ‏‫‬‭۷۰۹/۵۴۰۹۰۱‬‬

کتابشناسی ملی : 3693789

شابک : ‏‫‬‭978-600-175-859-1

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

دریافت این اثر

کتاب‌الکترونیکی 10,500 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

کتاب «حکمت هنر هند» برآمده از مجموعه مطالعات مؤلف در سه حوزه حکمت و اندیشه، حکمت هنر و زیبایی شناسی است که در نهایت به ارتباطات گسترده هنر و معماری ایران و هند رسیده، به تبیین عمیق ترین ارتباطات فرهنگی و تمدنی میان دو فرهنگ عظیم ایرانی و هندی پرداخته است.

این اثر که در سه بخش تدوین شده است، بخش اول آن به حکمت و اندیشه اختصاص دارد، بخش دوم به حکمت هنر و زیبایی شناسی پرداخته شده است و در بخش سوم نیز با عنوان حکمت هنر و معماری کتاب مطرح است.


گزیده کتاب
دکتر بلخاری در مقدمه کتاب اینگونه نوشته است:
در این میان، هند حامل شرقی ترین و در عین حال گسترده ترین حوزه جغرافیایی فرهنگ شرقی است. رد ّپای بسیاری از بنیادی ترین اصول حکمی هند، چون دهیانه، را می توان در خاور دور یافت (که در چین به چَن و در ژاپن به ذِن تبدیل شد) و نیز رد ّپای عمیق بودا و تعالیمش؛ و این در حالی است که کنفوسیوس و شینتوئیزم در هند کمتر رد ّپا یا حتی نامی دارند.

کتاب‌الکترونیکی

10,500 تومان

حجم : 6.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 267

موضوعات

فهرست

مقدمه
بخش اول: حکمت و اندیشه
بخش دوم: حمکت هنر و زیبایی شناسی
بخش سوم: حکمت هنر و معماری
منابع

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات