× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

خرید کتاب انسان جاری

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 727.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 125
2,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

در این نوشتار سعی شده است ضمن بیان گرفتاری ها و مشکلات انسان امروزی و چگونگی برون رفت از این گرفتاری ها و رسیدن به کمال مطلوب انسانی، به بحث درباره معرفت زوایای مختلف وجود انسان و رابطه او با خدا پرداخته شده است.

از دیدگاه نویسنده انسان جاری، انسانی است که مجهز به کتاب و بینات است که با در دست داشتن آیه ای محکم از جانب خدا، اعتقادش را با اخلاق، روحش را با احکام و روابطش را با دیگران هماهنگ کرده و در این راه به اسوه ای کامل مانند محمد(ص) و امام علی(ع) اقتدا نموده است. وی با استناد به آیات، روایات و ادعیه به تبیین بایسته های یک انسان مطلوب و بالنده نیز پرداخته و حقیقت عبودیت در این چنین انسانی را بررسی کرده است.

کسانی که از تولد دوم و انسانی خود فارغ شده و به ملکوت آسمان راه پیدا کرده اند، دیگر نمی توانند بی تفاوت و ولنگار باقی بمانند و باید به سازندگی و تولید بپردازند؛ این سازندگی، ضرورت است و گرنه در تنهایی خود باید مرثیه مرگ و پوسیدن را زمزمه کنند و جام شوکران را ذلیلانه سرکشند.
با تولد از شکم عادت ها و بطن سنت ها، ناچار غم غربت احساس می شود و همین احساس است که ضرورت رفتن و ساختن را ایجاب می کند و اگر آدمی در این غربت ، چراغی نیافروزد و دستی نسازد، محصور می شود و گرفتار، که رقیبان مدام دست در کارند...

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 125

کنگره : ‏‫‬‭‭BP۲۲۶/۲‏‫‬‭‭‭/پ۹‮الف‬۸ ۱۳۸۹‬

دیویی : ‏‫‬‭‭۲۹۷/۴۶۶

کتابشناسی ملی : 2171145

شابک : 978-964-7803-50-2

سال نشر : 1389

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

فهرست

گرفتاری ها
انسان جاری
گام ها
طرح سئوالات
تنظیم سئوالات
تحلیل سئوالات

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات

98918****2067

اجرکم عندالله خیلی استفاده کردم

1397/11/23

پاسخ