× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

در باب خلوت گزینی

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده :

مترجم : مرضیه خسروی

ارائه دهنده : سپید ماه آوا

گوینده : رضا عمرانی

صفحات کتاب : 129

کنگره : BJ۱۵۸۱/۲‏‫‭/م۸۵خ۸ ۱۳۹۴

دیویی : ۲۹۹/۷۹۲

کتابشناسی ملی : 3129785

شابک : 978-600-6867-49-6‬‬

سال نشر : 1394

دریافت این اثر

کتاب صوتی 7,000 تومان

خلاصه اثر

کتاب صوتی در باب خلوت گزینی به بررسی بازتابی از اندیشه های میشل دو مونتین، در باب خلوت گزینی، قدرت تخیل، لذت مطالعه، اهمیت خواب و این که چرا موضوع واحدی باعث شادمان و اندوه مان می شود، می پردازد.

میشل دو مونتین (Michel De Montaigne)، یکی از سرشناس ترین اندیشمندان دوره رنسانس است، وی تاملات ذهنی با حکایات و نظریات شخصی خود را در هم آمیخته و پایه گذار مقاله نویسی مدرن شده است.

میشل اکم دو مونتین فیلسوف شکاک و اومانیست فرانسوی به سال 1533 م به دنیا آمد. میشل مونتنی به اقتضاء عصر و شرایط تاریخی ای که در آن به دنیا آمده و زیسته است چونان آئینه ای نشانگر روح شکاک سلبی نگر رنسانس تمدن اومانیستی است. برخی مورخان مونتنی را یک اومانیست غیرمعمولی (در مقایسه با نمونه ی مثالی متفکر اومانیست قرن شانزدهم) نامیده اند، زیرا او بیش از همفکران معاصر خود (و از این نظر تا حدودی شبیه اومانیست های یکصد سال قبل از خود در سپیده دم رنسانس) شکاک و نسبی انگار بود.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ ها و انقلاب ها الهام بخشیده اند. آن ها زندگی های بسیاری را ساخته اند و یا تباه کرده اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم.

در بخشی از کتاب صوتی باب خلوت گزینی (On Solitude) می شنویم:

همان طور که اهل تتبع می گویند، تخیل قوی خالق واقعه است. من خود جزو آن گروهی هستم که به واسطه قدرت تخیل خویش را بسیار قدرتمند می پندارند. همگان از قوه تخیل برخوردارند، اما تنها برخی از آن بهره کافی را می برند. تخیل تاثیر عمیقی بر من برجای می گذارد. اگر این عامل را از مهارتم بگیرند، دیگری چیزی از آن باقی نمی ماند. من تقریبا در میان مردمی سالم و بشاش زندگی می کنم؛ دیدن مردمی که زجر می کشند، در من ایجاد رنج جسمی می نماید و اغلب ذهنم از احساس شخص ثالث باز می ماند. سرفه مدام شخص دیگری باعث تحریک ریه و گلویم می شود.

هنگامی که ناچار به معاینه بیماری می شوم، ناخودآگاه بیشتر به موارد مهم توجه می نمایم تا نشانه هایی که احساس می کنم از اهمیت یا ارتباط ضعیف تری برخوردار هستند. هنگامی که به یک بیماری می اندیشم، بر روی آن تمرکز کرده و با تمام وجود محو آن می شوم. به نظرم چیز غریبی نیست که تخیل باعث ایجاد تب یا مرگ در افرادی بشود که اجازه فعالیت آزادانه بدان دهند یا آن را تقویت نمایند.

در عصر و دوره معاصرمان سیمون توماس پزشک شهیری بود. به یاد دارم که یک روز به طور اتفاقی او را در خانه پیرمرد ثروتمندی که مبتلا به مرض سل بود، ملاقات کردم؛ هنگامی که او از راه های درمان بیمارش با وی سخن می گفت، عنوان کرد که یکی از این راه ها ایجاد فرصتی برای من جهت لذت بردن از هم صحبتی با بیمار است. زیرا اینگونه بیمار می توانست چشمانش را بر سیمای جوانم بدوزد و افکارش را چون جریانی نیرومند به درون شخصیت تازه شکل گرفته ام جاری نمایند؛ شاید با در آمیختن احساساتش با گل شباب من شرایطش رو به بهبود برود؛ هر چند فراموش کرد اضافه نمایند که ممکن است شرایط من بدتر شود.

کتاب صوتی

7,000 تومان

حجم : 221.6 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

مدت زمان : 240 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 8

موضوعات

فهرست

در باب خلوت گزینی
در باب کتابها
در باب قدرت تخیل
در باب اندوه
در باب ترس
در باب خشم
در باب پرهیزکاری
در باب خواب

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات