1 / 5

ارزش خود را بدانید

نویسنده:

ارائه دهنده: آذرسا

گوینده: نازنین آذرسا


دانلود کتاب ارزش خود را بدانید

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 38.2 مگا بایت
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

اولویت دادن به خود، شما را قادر می سازد به فردی بهتر برای خودتان تبدیل شوید و همچنین در روابطی که در طول مسیر ایجاد می کنید نیز بهتر خواهید بود. تصمیماتی که ما در یک فضای دوستانه می گیریم بسیار بهتر از انتخاب هایی هستند که در گناه و کمبود انجام می دهیم.
کتاب ارزش خود را بدانید برگرفته از سخنرانی جول اوستین با همین نام است که هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد.

بخشی از کتاب ارزش خود را بدانید از جول اوستین
اکثر اوقات ما ارزش خودمان را در اینکه دیگران چگونه با ما رفتار می کنند یا چقدر در زندگی موفق بوده ایم یا اینکه چقدر زندگی بی نقصی داشته ایم، می دانیم. مسأله اینجاست که تمام این موضوع ها می توانند تغییر کنند.

اگر شما ارزش خود را در اینکه دیگران چطور با شما رفتار می کنند، بدانید، اگر زمانی به شما آسیب بزنند یا شما را ناامید کنند، آنوقت شما احساس بی ارزش بودن می کنید و اعتمادبه نفس خود را از دست می دهید.

اگر شما ارزش خود را از دستاوردهای خود بگیرید، مثل اینکه چقدر درآمد دارید؟ چه ماشینی دارید؟ یا چه اسم های مستعاری برای خود ساخته اید؟، آنوقت اگر مشکلی پیش بیاید و جایگاه قبلتان را از دست بدهید، مثلا اگر کسب و کارتان شکست بخورد، آنوقت شما نیز احساس بی ارزشی می کنید.

بعضی افراد به خاطر اینکه در زندگی شان اشتباهات مختلفی کرده اند احساس خوبی نسبت به خودشان ندارند.

مثلاً در موقعیتی قرار ندارند که انتظارش را داشتند و حالا در زندگی شان احساس ناامنی و حقارت می کنند. اینجور افراد ارزش خود را در عملکرد خود می دانند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که شما باید ارزش خود را در این بدانید که فرزند خداوند بلندمرتبه هستید. خالق جهان هستی به شما زندگی بخشیده است.

اینکه دیگران چگونه با شما رفتار می کنند ارزش شما را تغییر نمی دهد. اینکه در مورد شما چه می گویند یا با شما چه کاری می کنند مشخص نمی کند که شما چه کسی هستید.

اشتباهاتی که مرتکب شده اید از ارزش شما کم نمی کند. آن ها کارهایی هستند که صرفا شما انجام دادید و نشان دهنده ی شخصیت شما نیست. شما می توانید خانه بزرگتری بخرید یا ماشین بهتری داشته باشید، اما این ها شما را ارزشمندتر نخواهد کرد. این چیزها فقط میزان دارایی شما را افزایش می دهد، نه میزان ارزش درونی شما را.

چیزی در وجود شما است که بسیار با ارزش تان می کند، شما کپی شده نیستید، شما طرح تقلید شده نیستید، شما اصل هستید، خالق دنیا شرکت سازنده شما است. از این بیشتر ممکن نیست بتوانید اعتباری به دست بیاورید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات

98938****1722

صدای گوینده رواعصابه.. مگه داره داستان کودکان تعریف میکنه

1398/2/20

پاسخ