1 / 3

آموزش هنر کاشی شکسته


دانلود کتاب آموزش هنر کاشی شکسته

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 7.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 44
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

فرانک قربانی در کتاب آموزش هنر کاشی شکسته، تجربیات خود را در زمینه ی یکی از کارهای دستی ارزنده ارائه نموده است.

«کاشی شکسته» تکنیکی است که با کنار هم قرار دادن واحدهای مجزای کاشی، موزاییک، شیشه، سنگ و... در کنار هم یک هارمونی زیبا ایجاد می نماید؛ در نتیجه یک اثر هنری خلق می شود. این هنر از دیرباز در یونان رواج داشته و ظاهراً خاستگاه این تکنیک محسوب می شود.

یکی از اهداف نگارش این کتاب، یادآوری توانایی های شما خواننده ی با ذوق و هنرمند است. باور کنید که هر کدام از شما عزیزان می توانید با وسایل در دسترس و با صرف هزینه ی کم، اثری هنری و زیبا خلق کنید که ماندگار باشد و همیشه از دیدن آن بر خود ببالید و بدانید اگر بخواهید، می توانید.

در هنر و کارهای دستی همیشه این سلیقه ی شخصی شماست که در اولویت است و باعث می شود کار شما زیباتر شود. می دانید که هنر و کار با دست همیشه لذت بخش است و جذابیت خاص خود را دارد و معمولاً اینگونه کارها شبیه هم نمی شوند و این از ویژگی و زیبایی های کارهای هنری است.

مطالعه ی این اثر و کار با کاشی های شکسته علاقه ی شما را برمی انگیزاند تا مهارت هایتان را بیشتر محک بزنید و باور کنید که می توانید از خودتان اثری بر جای بگذارید. پس اندکی از زمان استراحت و اوقات فراغت خود را برای خلق یک اثر زیبا صرف کنید تا هم خودتان لذت ببرید و هم دیگران.

در بخشی از کتاب آموزش هنر کاشی شکسته می خوانیم:

کار ترکیبی: منظور طرح هایی است که نیمی از کار را نقاشی و بقیه کاشی می شود یا می توانیم از متر یال های دیگر استفاده کنیم. در کار ترکیبی ابتدا طرح را روی MDF، سفال، چوب، شیشه و یا غیره با دقت و تمیز می کشیم و مشخص می کنیم که چه رنگ هایی در کدام قسمت استفاده می شود.

مانند چوب برای تنه ی درختان و... ترکیب، هم می تواند در طرح باشد هم در نوع چینش سرامیک های ترکیب طرح ها که استفاده از متریال های مختلف در کار است. مانند استفاده از چوب به عنوان متر یال در، کنار کاشی ها یا استفاده از سنگ که بستگی به خلاقیت خودمان دارد. ترکیب در نوع چینش نیز می تواند انجام شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 44

کنگره : ‏‫‬‮‭PJ۱۶۷۵‏‫‬‮‭/ق۴آ۸ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‬‮‭ ۴۹۳/۱

کتابشناسی ملی : 4645921

شابک : 978-600-8693-23-9

سال نشر : 1396

نظرات