1 / 3

آشتی با غول سخنرانی

نویسنده :

ارائه دهنده : آذرسا

گوینده : نازنین آذرسا

موضوعات


دانلود کتاب آشتی با غول سخنرانی

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 66.2 مگا بایت
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب صوتی آشتی با غول سخنرانی نوشته زهرا ممشلو، به بررسی دلایل به وجود آمدن ترس از سخنرانی و ارائه راهکارهایی برای کنترل آن می پردازد.

ترس یکی از مکانیسم های طبیعی بدن برای بقاء است که می تواند محرک شما باشد. بیش از 75 درصد مردم از این نوع ترس رنج می برند با این حال تقریبا تمامی مردم مجبورند که در طول شبانه روز در برابر افراد دیگر که تعدادشان ممکن است بین 3 تا 100 نفر باشد صحبت کنند. پس آگاهی از این مشکل و یافتن راهی برای مقابله با آن بسیار ضروری به نظر می رسد.

تحقیقات نشان داده که 76 درصد از سخنوران بزرگ قبل از رفتن به جایگاه سخنرانی دچار ترس و هیجان هستند. براساس آمارهای جهانی 19 درصد افراد ترس از صحبت در جمع در برابر دیگران را جزء بزرگترین ترس ها ذکر کردند و جالب است بدانید بسیاری از آن ها این کار را حتی وحشتناک تر از مرگ تلقی کرده بودند. ترس از مرگ و ترس از عنکبوت و تاریکی در مکان های بعدی قرار دارند. 75 درصد مردم از اضطراب سخنرانی رنج می برند.

اکثر افراد هنگامی که قرار است کار مهمی را در جمع و مقابل دید دیگران انجام دهند ممکن است مضطرب شوند. ورزشکاران قبل از بازی های بزرگ و مسابقات حساس، هنرپیشه ها قبل از شروع نمایش. حتی افراد مهم سیاسی هنگام سخنرانی های بزرگ کمی عصبی می شوند و ممکن است دچار استرس شوند و این یک حالت طبیعی است. این آمار و ارقام و تحقیقات فقط برای این بیان شد که بدانید تنها نیستید.

قبل از اینکه به سراغ دلایل بوجود آمدن ترس و اضطراب برویم، بهتر است بدانید که ترس از صحبت در جمع و سخنرانی در افراد بصورت علائم متفاوتی ظاهر می شود با توجه به شخصیت هر فرد و درجه اهیمت موضوع، شدت آن می تواند کم یا زیاد باشد. خشکی دهان، تپش قلب، ناراحتی دستگاه گوارش، عرق کردن، لرزش صدا، سیاهی رفتن چشم، سرگیجه و فراموشی، قفل شدن زانو، سرد شدن دستان و کم آوردن نفس از جمله نشانه های اضطراب هستند که ممکن است یک یا چند مورد از آن ها در شخص اتفاق بیفتد. اما این ترس ها چرا بوجود می آیند و راهکارهای مقابله با آن چیست؟

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات