1 / 1

افسانه خودباوری

نویسنده :

مترجم : رخشنده عظیم

ارائه دهنده : آذرسا

گوینده : نازنین آذرسا

موضوعات


دانلود کتاب افسانه خودباوری

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 128.5 مگا بایت
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

آیا خودباوری بیماری است؟ این به روشی بستگی دارد که شما آن را تعریف می کنید. خودباوری به شیوه ی معمول را مردم و روان شناسان تعریف کرده اند.

من می گویم خودباوری شاید بزرگ ترین اختلال هیجانی باشد که برای مرد و زن آشکار شده است. حتی بزرگ تر از داشتن احساس تنفر نسبت به کسی البته می دانیم که نفرت احساس خوشایندی نیست، هر چند از خودباوری اندکی بهتر است.

چرا احساس تنفر از مردم و محکوم کردن آنان بدتر از خودباوری است و همیشه منجر به خودبیزاری می شود؟ چون آشکار است که این امر منجر به نزاع، عمل متقابل، جنگ و نسل کشی می شود.
شگرف است! خودبیزاری مسبب نتایج بسیار مبهمی است؛ ولی مانند احساس تنفر و بیزاری از خودتان، منجر به خودکشی نمی شود. در واقع، زندگی با انتقاد و نکوهش سخت از خودتان سپری می شود.

الیس در کتاب افسانه خودباوری، توضیحی واقعی و خردمندانه از خود باوری و خویشتن پذیری ارائه می کند و به بررسی تفکر آموزگاران بزرگ مذهبی، فلاسفه و روان شناسان می پردازد. الیس توضیح می دهد که با استفاده از رفتار درمانی منطقی – هیجانی می توان به خویشتن پذیری بی قید و شرط رسید و در این زمینه تمرین ها و ابزاری برای رسیدن به پذیرش بی قید و شرط خودمان، دیگران و زندگی پیشنهاد می کند.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

فهرست

معرفی
رفتار درمانی منطقی
فصل دوم: نقش باورهای غیرمنطقی در کمال گرایی
فصل سوم: به اشخاص نشان دهید که افرادی بی ارزش نیستند

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات