4 / 4.8

دانلود کتاب داش آکل

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 32.6 مگا بایت
دانلود رایگان

خلاصه اثر

کتاب صوتی داش آکل اثر صادق هدایت، یکی از معروف ترین و جذاب ترین داستان های کوتاه این نویسنده است. داش آکل یکی از ده داستان کوتاه مجموعه سه قطره خون است که نخستین بار در سال 1311 به چاپ رسید و منتشر شد.

کتاب صوتی داش آکل، داستان لوطی مشهور شیرازی است که خصلت های جوانمردانه اش او را محبوب مردم ضعیف و بی پناه شهر کرده است. اما کاکارستم که گردن کلفتی ناجوانمرد است و به همین سبب، بارها ضرب شست داش آکل را چشیده، به شدت از او نفرت دارد و در پی فرصتی است تا زهرش را به داش آکل بریزد و از او انتقام بگیرد.

در همین حین، حاجی صمد که یکی از مالکان شیراز است می میرد و داش آکل را وصی خود قرار می دهد. داش آکل، با اینکه آزادی خود را از همه چیز بیشتر دوست دارد، به ناچار این وظیفه دشوار را به گردن می گیرد. او با دیدن مرجان، دختر چهارده سالهٔ حاجی صمد، به وی دل می بازد. اما اظهار عشق به مرجان را خلاف رویهٔ جوانمردی و عمل به وظیفهٔ خود می داند. در نتیجه، این راز را در دل نگه می دارد. در عوض، طوطی ای می خرد، و درد دلش را به او می گوید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات

دانیال رحمانی پور

صادق هدایت در ترکیه بر اثر گاز گرفتگی ..البته عمدی
خودش راکشت

جهت اطلاعات عمومی
ممنونم

1398/3/27

پاسخ
مهدی زندی حاجی آبادی نام کاربری:مجاهد خسته

باسلام
ولی دوست عزیز ظاهراً تو آپارتمانش درپاریس فوت کرد وتو گورستان پرلاشز پاریس که گورستان دورافتاده وصدالبته تاریخی پاریس است، ولی من واقعا افکارشو می پسندیدم،

1398/5/14

پاسخ