× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

زنان سیبیلو و مردان بی ریش

نگرانی‌های جنسیتی در مدرنیته ایرانی

نوع اثر : کتاب

ناشر : تیسا ساغر مهر

نویسنده :

مترجم : آتنا کامل , ایمان واقفی

گوینده : دانیال معنوی

صفحات کتاب : 230

کنگره : ‏‫‬‭HQ1735/2‏‫‬‮‭‏‫‬‭/ن3ز9 1396

دیویی : 305/420955

کتابشناسی ملی : 4648370

شابک : 978-600-7683-65-1

سال نشر : 1398

خلاصه اثر

این کتاب نوشته ای در حوزه ی تاریخ مدرن ایران، علوم سیاسی و مطالعات جنسیتی است. در این کتاب مخاطب تغییر موضوع جنسیت و تمایلات جنسی همپای مدرنیته در ایران را می خواند.

نویسنده، در تحقیقات خود به ردیابی آثار و بقایای به جا مانده از دوره ی قاجار می پردازد تا بلکه نشانی از جنسیت و امر جنسی پیدا کند. به همین منظور او علاوه برسفرنامه، رمان و شعر دوران قاجار، نقاشی ها، پارچه نوشته ها و تصاویر ضرب شده بر روی سکه ها را نیز بررسی می کند. این کتاب به چگونگی تحول مفاهیم کلاسیک و تاثیر آن در مدرن شدن جامعه ی ایران در دوره ی قاجار، نیز می پردازد.

«افسانه نجم آبادی» استاد دانشگاه هاروارد و پژوهشگر در حوزه مطالعات زنان، جنسیت و تاریخ است. او در جایی از مقدمه ی کتاب درباره ی علت انجام این پژوهش نوشته: «سال ها پیش در گرماگرم بحثی با مورخی که درباره ی تاریخ قاجار مطالعه می کرد، در جواب او که از محال بودن تحقیقات در زمینه ی زنان قاجاری به دلیل کمبود منابع تاریخی و کمبود اسناد قابل اعتماد درباره زنان آن دوره اظهار تاسف می کرد گفتم: اما ما اگر جنسیت را به صورت تحلیلی مطالعه کنیم، از منابع مربوط به مردان، درباره زنان هم می توان استفاده کرد.»

این حرف بداهه ظاهرا کلیدی در ذهن او برای پژوهشی بود که بر روال پژوهش های عادی درباره زنان استوار نبود. این کتاب در قدم اول به زبان انگلیسی منتشر شد و سال ها بعد به کوشش «آتنا کامل و ایمان واقف» ترجمه، و در ایران به چاپ رسید.

کتاب‌الکترونیکی

5,250 تومان

حجم : 2.4 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 64

صوتی

15,900 تومان

حجم : 165.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

مدت زمان : 180 دقیقه

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
پی نوشت ها
بخش یکم: زیبایی، عشق و سکسوالیته
فصل یکم: اوایل دوران قاجاریه
مردان، امردان و زنان
پی نوشت ها
فصل دوم: تحولات قرن نوزدهم
جام شراب سرنوشت ساز و ایمان برانداز
اثرات دگرجنس خواهی هنجاری
عنوان فصل های بخش دوم
پی نوشت ها
کتابنامه

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات