کتاب فروخته شده

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 532.9 کیلو بایت
صفحات کتاب : 153

خلاصه کتاب فروخته شده

قاچاق انسان در تمامی مناطق دنیا رخ می دهد. طبق تحقیقات اخیر، حدود ۲.۵ میلیون نفر قربانی قاچاق انسانی می شوند. «فروخته شده» نوشته پاتریشیا مک کورمیک (۱۹۵۶)، نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی، داستانی دردآور درباره دختری نپالی به نام اِما را روایت می کند.

اِما در کوهستان های نپال به دنیا آمده و بزرگ شده است و پدرش او را به مبلغی ناچیز فروخته است؛ اِما تصور می کند که قرار است زندگیِ بهتری داشته باشد، اما سر از عشرت کده ای در یکی از شهرهای هند در می آورد...

طبق آمارهای جهانی، هر ساله خانواده های فقیر نپالی، دوازده هزار دختر را به باندهای بین المللی فحشا می فروشند. مک کورمیک برای نوشتن این داستان که برگرفته از واقعیت است، مدت ها درباره زندگی این دختران تحقیق کرده و با آنها از کوهستان های نپال تا خانه های فساد کلکته همراه شده است، با خانواده هایشان گفت گو کرده و هم پای گروه های امداد و نجاتی که تلاش می کردند این دختران را از خانه های فساد نجاد دهند، شده است.

در بخشی از کتاب می خوانید:
«من باید خیلی محتاط باشم. حالا دیگر یقین دارم که به این آدم های شهری نمی توان اعتماد کرد.

او می گوید: «این یک واقعیت است که بیرون از اینجا، با تو بهتر از یک سگ رفتار نمی کنند»، و اشاره می کند به مرد دورگه ای که خلط بینی اش را در گودالی پر از کثافت انسانی می ریخت و ادامه می دهد: «اینجا لااقل ما جایی برای خوابیدن، و لباس و غذایی داریم.»

من سرم را تکان می دهم و صدای خشن خودم را می شنوم که می گوید: «نه! من به این کار خفت بار تن نمی دهم.»

پاتریشیا مک کورمیک تاکنون دوبار نامزد دریافت جایزه ی کتاب ملی آمریکا شده است. او فارغ التحصیل روزنامه نگاری از دانشگاه کلمبیا است و در حال حاضر با روزنامه های نیویورک تایمز و دیگر روزنامه ها و مطبوعات معتبر همکاری دارد. از دیگر آثار معروف او می توان به «قلب ارغوانی» و «هرگز نیفت» اشاره کرد. جفری براون کارگردان آمریکایی با اقتباس از رمان «فروخته شده» فیلمی به همین نام ساخته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 153

کنگره : PS3569‭‬ ‭/ک865‏‫‬‭ف4 1395

دیویی : 813/54

کتابشناسی ملی : 4624513

شابک : 978-600-7683-64-4‬

سال نشر : 1395

نظرات