کتاب نیم کیلو باش ولی عاشق باش!

داستان های کوتاه و شگفت انگیز

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 2.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 237

خلاصه کتاب نیم کیلو باش ولی عاشق باش!

کتاب نیم کیلو باش ولی عاشق باش! مجموعه ای از حکایات اخلاقی با موضوع اصلی خودشناسی است؛ موضوعاتی چون کسب مهارت های زندگی در کنار محور اصلی کتاب و در میان پیام های حکایت ها وجود دارد که سعید گل محمدی در طول سال ها مطالعه و تحقیق در دنیای زیبا و شگفت انگیز زندگی زناشویی با آن ها آشنا شده است و به سبب ارزش و اهمیت والای آن ها گردآوری شده است.

چندی پیش آماری در شبکه جهانی اینترنت منتشر شد که بر پایه تحقیقات به عمل آمده در غرب حدود پنجاه درصد ازدواج ها به طلاق منجر می شود و نیمی از پنجاه درصد دیگر زوج ها نیز از زندگی مشترک خود راضی نیستند. به بیان دیگر، اگر این آمار صحیح باشد، تنها بیست وپنج درصد کسانی که با یکدیگر ازدواج کرده اند، از تفاهم نسبی برخوردار هستند! این وضعیت کم و بیش در سایر کشورها نیز به چشم می خورد. در کشور ما نیز مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد و متأسفانه هر روز بر تعداد ازدواج های ناموفق و اختلاف های زناشویی افزوده می شود.

نکته مهم شایان ذکر در این راستا آن است که پایه و اساس بنیادی ترین ویژگی های تربیتی و رفتاری فرزندان، در خانواده است و اولین معلمان بچه ها در واقع پدران و مادران هستند. افزون بر این، روابط متقابل همسران تأثیر مضاعفی بر رضایتمندی طرفین از یکدیگر دارد. بهشت، ارمغان دوستی و تفاهم زوج ها با یکدیگر و جهنم، کفاره دشمنی و اختلاف بین آن هاست. گویی آن ها در همین دنیا بهشت و جهنم را به چشم خود می بینند. آن هایی که درگیر این مشکلات هستند، به خوبی عمق و معنی و مفهوم این واژه ها را درمی یابند و بر نقش آن در زندگی آگاه هستند.

زنان و مردان در جریان موفقیت هایی که در زندگی نصیب هر یک می شود، جایگاه ویژه ای دارند. ولی بسیاری از آنان خود از این حقیقت آگاه نیستند. در زندگی نمی توان مرد موفقی یافت که از یاری و همراهی زنی فهیم و کاردان بی نیاز باشد، همین طور عکس آن نیز صدق می کند: ریشه بسیاری از ناکامی ها و شکست های آقایان، در سوءتفاهم ها و اختلاف هایی است که با همسرانشان پیدا می کنند! اهمیت این موضوع و نقشی که می تواند در سلامت خانواده و جامعه داشته باشد، از عوامل مهمی است که به پدید آمدن کتاب نیم کیلو باش ولی عاشق باش (Be half a kilogram but be in love) منجر شد.

فرهاد که باشی همه چیز شیرین است، مجموعه سه گانه «خودت باش» و «نیم کیلو باش ولی عاشق باش!» کتاب های هستند که سعید گل محمدی حکایات آن ها را گردآوری و تدوین کرده است و همگی حاوی داستان های اخلاقی، سخنان حکمت آمیز و اشعار حکیمانه هستند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 237

کنگره : PZ1‏‫‭/گ84ن9 1392

دیویی : 808/831

کتابشناسی ملی : 2961941

شابک : 978-964-236-470-1‬‬‬

سال نشر : 1393

نظرات