کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد

حجم دانلود: 675.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 96

کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد اثر جی. کی. چسترتون، مشتمل بر دو داستان کوتاه است. در این داستان ها یکی از معروف ترین و دوست داشتنی ترین شخصیت های پلیسی«براون»، ساخته و پرداخته شده، که روحانی خوش مشرب، کارآگاهی هوشیار و موفق است.

در دو داستان کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد (The Strange Crime Of John Boulnois)، این کشیش متفکر و زیرک در پی کشف حقیقت و تعقیب مجرمین برمی آید. در واقع داستان پدر براون را نمی توان در قالب داستان های صرفا پلیسی گنجاند؛ چرا که چسترتون در این روایت، پیچیدگی های روحی انسان ها را در قالب گفت وگوهایی میان شخصیت های داستان بیان می کند، و به عبارت دیگر آن چه برای چسترتون از اهمیت بیش تری برخوردار است، کشف مجرم نیست، بلکه پی بردن به ویژگی های درونی شخصیت های متفاوتی است که نماد افراد یک جامعه محسوب می شوند.

گیلبرت کیت چسترتون (Gilbert Keith Chesterton) با نام اختصاری جی. کی چسترتون، در سال 1874 در لندن زاده شد. آغاز درخشان نویسندگی اش از 1899 با انتشار نقدهای ادبی شروع شد و سپس با انتشار نخستین رمان اش به نام «ناپلئون ناتینگ هیل» (1904) که بنا به گفته ی خود او این داستان برگرفته از رویاهای کودکی اش بوده و تا زمان مرگ اش در سال 1936 ادامه یافت. حاصل تلاش او در نویسندگی بیش از صد جلد رمان، شعر، زندگی نامه، تاریخ نگاری و نقد است.

در بخشی از کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد می خوانیم:

سکوت دیگری برقرار شد و سپس کشیش گفت: «فقط یک نکته ی کوچک باقی مانده است. این که آن روزنامه نگار الاغ به من گفت که به در منزل شما رفته و پیش خدمت شما به او گفته که آقای بولونای به پندراگون پارک رفته است.»

چشم های زن با درخشش عجیبی بازتر شد. اکنون بیش تر از آن که دست پاچه یا ترسیده باشد، سردرگم به نظر می رسید. گفت: «منظورتان چیست؟ تمام خدمت کاران برای تماشای تئاتر از خانه بیرون رفته بودند و شکر خدا ما کسی را در خانه نگه نداشته بودیم!»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد

مشخصات کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 96

کنگره : ‏‫‬‭‬‭‬‭PZ۳‏‫‬‭‭/چ۵ج۴ ۱۳۹۳‬

دیویی : ‏‫‬‭‭۸۲۳/۹۱۲‬

کتابشناسی ملی : 2984312

شابک : 978-600-6867-11-3

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب جرم عجیبی که جان بولونای مرتکب شد