کتاب آماده برای هر کاری

52 راهکار کاربردی برای افزایش بهره‌وری در زندگی شخصی و کاری

5 از 1 نظر

نویسنده:

ارائه دهنده: سبکتو

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 145.2 کیلو بایت
صفحات کتاب : 123

خلاصه کتاب آماده برای هر کاری

دیوید آلن در کتاب آماده برای هر کاری: 52 راهکار کاربردی برای افزایش بهره وری در زندگی شخصی و کاری، به شما می گوید که چطور با تمرکز روی توانایی ها و ایجاد ساختارها، می توانید هر چیزی که می خواهید را ممکن کنید.

در شرایط زندگی امروز بهره وری و افزایش آن می تواند تغییرات محسوس و قابل توجهی در زندگی افراد داشته باشد. میکروکتاب آماده برای هر کاری (Ready for Anything) برای هر کسی که می خواهد بهترین شکل از خودش را بسازد، مناسب است.

حداکثر بهره وری یعنی با کمترین تلاش ممکن اتفاق خوبی رخ دهد. از آن جایی که کارها همیشه طبق برنامه پیش نمی روند، بهبود بهره وری اغلب به معنی انعطاف پذیرتر بودن و توانایی مقابله کارآمد با هر نوع مانعی است که به وجود می آید. به عبارت دیگر، برای موثرتر بودن، آماده باشید تا با هر مانعی که سر راه تان قرار می گیرد مقابله کنید. به این ترتیب می توانید بدون توجه به موانع، در راستای اهدف تان گام بردارید و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید.

برای اینکه دائما چیزهای بیشتری به دست آورید و بهره وری بالایی داشته باشید، باید روی چهار حوزه کلی رفتار سازنده تمرکز کنید:

اتمام کار: قبل از شروع یک کار جدید، کارهای در دست انجام تان را به پایان برسانید و ذهن تان را آزاد کنید.
تمرکز: برای دستیابی به موفقیت بیشتر، تمام مسائل جانبی را فراموش کنید و روی آنچه واقعا در پروژه هایتان اهمیت دارد تمرکز کنید.
ساختار: سیستم های موثری را به کار بگیرید که می توانند زمینه رشد و توسعه ای که به دنبالش هستید را فراهم کنند.
عمل: به جای اینکه انتظار بکشید تا شرایط برای کار مهیا شود، شروع به کار کنید، احمق ها همیشه با تاخیر کارشان را شروع می کنند.

دیوید آلن (David Allen)، متخصص در زمینه بهره وری شخصی و سازمانی و نویسنده ای تاثیرگذار است. سی سال تحقیق در زمینه موفقیت و بهره وری فردی باعث شده تا او را تبدیل به یکی از 5 مربی برتر در آمریکا کند. آلن علاوه بر مدیریت شرکتش، مشاوره به سازمان ها دولتی و شرکت های بزرگ و برگزاری سمینارها و رویداهای مختلف در سراسر جهان، مبتکر روش gtd هم هست. در این روش که سیستم مدیریت کار و زندگی است به افراد در هر سطحی کمک می کند تا نظم را به روزهایشان برگردانند و عملکرد و نوآوری شخصی شان را افزایش دهند و در نتیجه احتمال موفقیت خود را بالا ببرند. ویژگی مشترک کتاب های آلن علاوه بر پرفروشی، کاربردی و تاثیرگذار بودن شان است.

جملات برگیزه کتاب آماده برای هر کاری:

- پیروزی های بزرگ از شکست های زیاد حاصل می شوند.
- اگر احساس شکست کردید، کنترل کار را در دست بگیرید.
- بهترین راه برای دانستن موضوعی این است که آن را انجام دهید.
- کارهای کوچک که مرتبا انجام می شوند، می توانند تأثیر مهمی داشته باشند.
- شما یک پروژه را انجام نمی دهید بلکه گام های عملی را برمی دارید.
- با کمی استراحت به کار خود سرعت ببخشید.
- افق زمانی طولانی مدتی داشته باشید.
- برای موثرتر بودن، استرس را از خود دور کنید و آرام باشید.

در بخشی از میکروکتاب آماده برای هر کاری می خوانید:

استراحت کنید. هرگز زمان و انرژی کافی برای انجام همه کارهایی که تصور می کنید وجود ندارد. گاهی، مفیدترین کار این است که هیچ کاری انجام ندهید. بعد، وقتی دوباره وارد عمل می شوید، می توانید از استراتژی هایی که بهتر هستند استفاده کنید یا می توانید با روش هوشمندانه تری شروع به کار کنید.

اگر شما بیش از حد درگیر عملکردهای روزانه در هر موردی شده اید، می توانید طرح دیدگاه بزرگتر را رها کنید. وقتی این اتفاق می افتد، شما می توانید به جای تلاش برای افزایش فعالیت های جسمانی ناخواسته خود، با کاهش سرعت و کمی استراحت، مفیدتر شوید. افرادی که در کارشان عجله دارند گاهی به قدری کوته نظر می شوند که انرژی خود را صرف فعالیت های حاشیه ای می کنند به جای اینکه به اصل موضوع بپردازند.

بنابراین، به خودتان استراحت دهید. برای صرف شام با همسر یا کسی که در زندگیتان اهمیت دارد بیرون بروید. تیم تان را از محل کار بیرون بفرستید و به آن ها اجازه دهید با هم گشت بزنند. کلاچ را بگیرید تا بتوانید یک دنده بالاتر بروید. شما متوجه خواهید شد که بعد از استراحتی کوتاه، سطح توانایی ذهنی و انرژی فیزیکی به حالت اولیه برمی گردد و شما قادر به پیشرفت واقعی در پروژه های خود خواهید بود. با کمی استراحت، شما در موقعیت بهتری قرار خواهید گرفت تا بهتر بازی کنید نه اینکه مجبور به ارائه بازی سریعی از خود باشید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 123

نظرات