3 / 5

تمرکز روی هدف

نویسنده:

ارائه دهنده: آذرسا

گوینده: نازنین آذرسا


دانلود کتاب تمرکز روی هدف

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 62.9 مگا بایت
7,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

این کتاب صوتی نوشته برایان تریسی در زمینه تمرکز برای رسیدن به هدف هایتان هست. همانطور که انرژی متمرکز در اشعه لیزر می تواند فولاد را برش دهد، توانایی شما در تشخیصِ مهمترین عامل موفقیتتان، در هر وضعیتی، شمارا قادر می کند تا در هر کاری به بالاترین ستون موفقیت برسید. امروزه شاید ما در بهترین عصر در تاریخ بشر به سر می بریم.

تا کنون هرگز برای این تعداد زیاد مردم تا این حد فرصت و امکانات برای رسیدن به اهداف وجود نداشته است. میزان رفاه، طول عمرمفید، انتخاب گسترده و ثبات جهان از نظر صلح و کامیابی تا این حد بی سابقه است.

ضمنا ترکیب انفجار اطلاعات و تکنولوژی در سال های اخیر از یک طرف و تشدید رقابت در کلیه زمینه ها از طرف دیگر باعث ایجاد شتاب در سرعت تحولات شده است، روز به روز کارها بیشتر و وقت کمتر می شود بنظر می رسد وظایف و مسئولیت ها مدام در حال افزایش است و هرگز در شبانه روز وقت کافی برای انجام تمام کارها وجود ندارد.

اغلب مردم در دام این باور قدیمی گرفتارند که تنها راه افزایش در آمد افزایش ساعات کاری است. پیتر دراکر عصر حاضر را عصر دانش کار می نامد. در این عصر دیگر به شما نه برای مدّت زمان انجام کار، بلکه بابت کیفیت انجام کار در همان مدّت، دستمزد پرداخت می شود. این تحول در ماهیت کار فرصت های نامحدودی را برای افراد خلاقی که آن را غنیمت بشمرند و از آن استفاده کنند به وجود می آورد.

قانون بازده مضاعف
قانون بازده مضاعف مربوط به استفاده از روش تمرکز است.
هرچه بیشتر بر ارزشمند ترین فعالیت های خود تمرکز کنید در انجام آن ها متبحر تر می شوید و زمان کمتری برای انجام آن ها نیاز دارید
عادهایتان تعیین کننده سرنوشت تان هستند.

استفاده از اهرم
شما باید نیرو ها و توانایی های خود را اهرم کنید تا نتایجی بیش از آنچه فکر می کنید بدست آورید. هفت نوع اهرم وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید که می توان نام برد از:

*دانش دیگران:
این دانش می تواند موجب صرفه جویی بزرگی در هزینه شود و همچنین از پرداختن به کار دشوار به مدت طولانی جلوگیری کند، جستجو در کتاب ها، مجله ها، نوارها، مقاله ها و کنفرانس ها برای یافتن ایده ها و الهامات منابعی هستند که میتوان در قالب دانش دیگران از آن هااستفاده کرد.

*انرژی دیگران:
انسان های بسیار موثر همواره به دنبال راه هایی برای واگذاری و ارجاع کارهای کم ارزش به دیگران هستند تا بتوانند وقت بیشتری را صرف فعالیت هایی کنند که بیشترین سود را برای آن ها داشته باشد.

*پول دیگران:
توانایی وام گرفتن ازمنابع مالی دیگران به شما امکان می دهد تا کارهای بزرگی انجام دهید شما باید همیشه به دنبال فرصتی برای قرض و سپس سرمایه گذاری در کارهایی که بازدهی بالایی دارند باشید.

*موفقیت های دیگران:
با مطالعه موفقیت های سایر مردم و سازمان ها می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و کیفیت کار خود را بسیار افزایش دهید.

*ایده های دیگران
ارتباط با دیگران: هر کسی را می شناسید، افراد زیادی را می شناسد که بسیاری از آن ها ممکن است برای شما مفید باشند. یک معرفی به فردی کلیدی می تواند روند زندگی تان را کاملا تغییر دهد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات