کتاب از میان دیوار

1 از 1 نظر

کتاب صوتی

حجم دانلود: 107.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 88

خلاصه کتاب از میان دیوار

کتاب صوتی از میان دیوار اثر لودمیلا پتروشفسکایا، دربردارنده داستان هایی است که با استفاده از عناصر روان شناسانه و واقعیت های تلخ زندگی انسان ها روایت می شود، این داستان ها با ساختاری فانتزی، رویاگونه و کمدی تلخ ارائه می شود.

لودمیلا پتروشفسکایا (Liudmila Petrushevskaia) علاوه بر داستان نویسی، نمایش نامه نیز می نویسد و انیمیشن های معروفی از نوشته هایش ساخته شده. او به عنوان بزرگ ترین نویسنده در قید حیات روسیه معرفی شده است. داستان های او اغلب از ساختاری روان شناسانه و تا حدودی کودکانه بهره می برند.

داستان های کتاب از میان دیوار (Through The wall) روایت های رویاگونه با مایه کمدی تلخ دارند این داستان ها روایت بیشه زارهای تاریک، تبدیل شدن هایی عجیب، نفرین های ظالمانه، اندوه و امید هستند که در زمره تلخ ترین داستان های جن و پری مدرن قرارمی گیرند. این کتاب همچنین در سال 1991 برندۀ جایزۀ پوشکین شده است.

در بخشی از کتاب صوتی از میان دیوار می شنویم:

زن بسیار چاقی بود که در تاکسی جا نمی شد، و زمانی هم که به ایستگاه مترو می رفت، تمام عرض پله برقی را می گرفت. برای نشستن سه تا صندلی لازم داشت و موقع خوابیدن دوتا تخت خواب. در یک سیرک به عنوان یک زن قوی هیکل کار می کرد. زن از این موضوع خیلی ناراحت بود؛ درحالی که بسیاری از افراد تپل از این بابت کاملا خوشحال اند! آن ها به دلیل مهربانی و خُلق شیرین شان معروف اند و اغلب ماها افراد تپل را دوست داریم.

اما ماریلنای بزرگ رازی با خود داشت: فقط زمانی که شب هنگام به هتل برمی گشت (افرادی که در سیرک کار می کنند همیشه در سفر هستند) جایی که مثل همیشه سه تا صندلی و دو تخت برایش فراهم کرده بودند، فقط شب ها می توانست واقعاً خودش باشد...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها از میان دیوار

مشخصات کتاب از میان دیوار

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 88

کنگره : PG۳۴۸۱‏‫‭/پ۲‮الف‬۴ ۱۳۹۱

دیویی : 891/7344

کتابشناسی ملی : 3044715

شابک : 978-600-6867-25-0

سال نشر : 1391

نظرات درباره از میان دیوار