کتاب یاد مانده های سردشت

گزیده خاطرات مصطفی نقیب سردشت

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی یاد مانده های سردشت

حجم دانلود: 10.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 534

کتاب خاطرات مصطفی نقیب سردشت روایتگر حضور مصمم و آگاهانهٔ یک معلم و فرهنگی هوشیار و هوشمند در بدنهٔ مبارزات مردمی در منطقهٔ غرب کشور است که با روایتی صمیمی و مستند، دوران انقلاب در استان آذربایجان غربی و شهرستان سردشت را تصویر نموده است:

«اوایل سال ۱۳۵۷، از گوشه و کنار ایران زمزمه های مخالفت با رژیم شاه به گوش می رسید، اما در اواسط تابستان این مخالفت ها شکل علنی تری به خود گرفته بود. در ارومیه هم، همانند بسیاری از شهرها، تظاهرات و اعتصاباتی دیده می شد. اوایل مهر، هر از گاهی دسته های کوچکی به حیاط ادارهٔ کل آموزش و پرورش می آمدند و شعارهایی می دادند. اکثر تظاهرات کنندگان از دانش آموزان و معلمان بودند. در یکی از آن روزها، وقتی با چند دبیر از اتاق آقای حبّی، رئیس ادارهٔ تربیت معلم، خارج می شدیم، تظاهرات کنندگان در حیاط، اطراف ما جمع شدند. مرا هم بالای سکوی بلندی بردند تا حرف بزنم و به قول آنان برایشان سخنرانی کنم.

در آن سخنرانی، من فقط از خواسته های صنفی معلمان و انتظاراتشان از مسئولان آموزش و پرورش گفتم و بدین صورت نارضایتی این صنف را از عملکرد ادارهٔ کل آموزش و پرورش اعلام کردم. در حقیقت، اولین گروهی که در ارومیه قیام کردند معلمان بودند.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب یاد مانده های سردشت

مشخصات کتاب یاد مانده های سردشت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 534

کنگره : DSR1670‭‬ ‭/ن7آ3 1394

دیویی : 955/084092

کتابشناسی ملی : 4010198

شابک : 978-600-03-0239-9

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب یاد مانده های سردشت