کتاب جوامع الحکایات

و لوامع الرویات

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 381.8 کیلو بایت
صفحات کتاب : 282

خلاصه کتاب جوامع الحکایات

قصه های جوامع الحکایات و لوامع الروایات، داستان ها و حکایت هایی کوتاه، آمیخته به طنز و بسیار ژرف نگرانه هستند و حکمت هایی از زندگی بشر در آن ها نهفته است.

با اینکه این اثر گران سنگ، قرن ها پیش قلمی شده، اما انتخاب های مهری ماهوتی از قصه های تمثیلی این کتاب ارزشمند، آن را برای مخاطب امروزی نیز قابل مطالعه می کند.

یکی دیگر از مزیت های داستان های انتخاب شده این کتاب، توجه به نیازهای فکری و انتقال تجربه به انسان های روزگار ماست. هر یک از ما بارها و بارها از زشتی و پلیدی تقلب شنیده ایم، اما بزرگ ترهای ما برای آنکه به ما بفهمانند که «غش در معامله» چقدر بد است، حکایت گله داری را تعریف می کردند که با اضافه کردن آب به شیر گوسفندانش، صاحب مال و منال زیادی شد و بر شمار گله اش افزود، اما روزی سیلی آمد و همه گوسفندان را با خود برد.

چوپان او گفت که تمام آبی را که در شیر کرده و به مردم فروخته، به یکباره سیلی شده و گوسفندان را برده است. این حکایت، یکی از 45 قصه کوتاه کتابی است که پیش روی شماست.

فخامت طنز کتاب جوامع الحکایات نیز در این بازنویسی، به خوبی حفظ شده است. از طرف دیگر، ماهوتی تلاش کرده تا از میان قصه های این اثر، برخی از آن ها که جنبه آئینی دارد و مخاطب را با پیامبران الهی آشنا می کند، برگزیند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : قصه های شیرین ایرانی

صفحات کتاب : 282

دیویی : ‏‫‮دا‬808/83‪‏‫‭م193ج 1391

کتابشناسی ملی : 1923132

شابک : 978-964-506-905-4

سال نشر : 1391

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات