کتاب هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه

حجم دانلود: 17.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 36

کتاب هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه نوشته ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می کند و با ظرافتی خاص ضمن تقابل شخصیت های داستان در موقعیت های مختلف، خواننده را غرق در ماجراهای خود کرده و به طور غیرمستقیم و در ضمیر ناخودآگاه این نکته را تداعی می کند که باید از انجام کارهای بد پرهیز کنیم.

فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) نویسنده کتاب، دوران کودکی خود را در کالیفرنیا گذراند سپس به دانشگاه آکسفورد رفت و به یادگیری تاریخ و ادبیات پرداخت. او در حال حاضر با خانواده اش در لندن زندگی می کند و تا به حال بیش از 45 کتاب نوشته است. آثار او بیشتر در زمینه طنز کودکانه، نمایشنامه و آشپزی است. وی برنده جایزه بهترین کتاب کودک سال 2008 در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا شده است.

در بخشی از کتاب هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه (Horrid Henry Wakes the Dead) می خوانیم:
زو اخمی کرد و گفت: «بذار ببینم. مارگارت به من یه مداد داد که اسمشو روی اون نوشته بود. تو به من چی می دی؟»
هنری فکر کرد: «بدم؟ بدم؟ من از اینکه چیزی به کسی بدم خوشم نمیاد همیشه دوست دارم چیزی از کسی بگیرم. پس مارگارت داره به بقیه رشوه می ده تا رأی جمع کنه. باشه! منم همین کارو می کنم. فردا کلی شکلات می آرم و از همه قول می گیرم که به من رأی بدن و بعد از اینکه رئیس شدم همه باید شکلات بیارن.»
اندرو هم از جلوی هنری رد شد. یک برچسب «مارگارت رئیس می شه» به خودش زده بود.
هنری به اندرو گفت: «آااه! اندرو، من اصلاً راضی نیستم تو به اون رأی بدی. می دونی می خواد چی کار کنه؟» و بعد چیزی در گوش اندرو گفت.
اندرو گفت: «نه!»
هنری گفت: «آره، تو هنوز اونو نشناختی، نمی دونی چه جونور گنده دماغیه که...» و بعد یک برگه دست اندرو داد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه

مشخصات کتاب هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : هنری وروجک

صفحات کتاب : 36

دیویی : دا‬۸۲۳/۹۱۴‏‫‬‭س۲۶۵ھ‌و‌ر ۱۳۹۶

کتابشناسی ملی : 4822446

شابک : 978-600-8693-51-2

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب هنری وروجک و رأی گیری در مدرسه