هنری وروجک و روز بارانی

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 16.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 37
2,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب هنری وروجک و روز بارانی نوشته ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می کند و با ظرافتی خاص ضمن تقابل شخصیت های داستان در موقعیت های مختلف، خواننده را غرق در ماجراهای خود کرده و به طور غیرمستقیم و در ضمیر ناخودآگاه این نکته را تداعی می کند که باید از انجام کارهای بد پرهیز کنیم.

فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) نویسنده کتاب، دوران کودکی خود را در کالیفرنیا گذراند سپس به دانشگاه آکسفورد رفت و به یادگیری تاریخ و ادبیات پرداخت. او در حال حاضر با خانواده اش در لندن زندگی می کند و تا به حال بیش از 45 کتاب نوشته است. آثار او بیشتر در زمینه طنز کودکانه، نمایشنامه و آشپزی است. وی برنده جایزه بهترین کتاب کودک سال 2008 در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا شده است.

در بخشی از کتاب هنری وروجک و روز بارانی (Horrid Henry and the Abominable Snowman) می خوانیم:

هنری از بیکاری خسته شده بود.
او از بازی کردن با کامپیوتر منع شده چون در موزه ی محله شان داد و بیداد کرده بود. حتی حق دیدن تلویزیون هم نداشت زیرا وقتی مادر و پدرش به او گفته بودند تلویزیون را بعد از برنامه ی موتانت مکث خاموش کند او گوش نکرده و زمان بیشتری را صرف تلویزیون دیدن کرده بود.
تازه امروز قرار بود برنامه ی جدیدی به نام روبات ها پخش شود. هنری چطور می توانست بدون دیدن آن برنامه تشخیص بدهد برنامه ی خوبی است یا نه؟

این واقعاً ناعادلانه بود. او دیگر از خبرچینی های پیتر و خسیسی مادر و پدرش خسته شده بود.
حالا مجبور بود تمام روزش را در خانه زندانی بماند و حوصله اش سر برود.

باران با شدت به شیروانی و زمین برخورد می کرد و صدای خوبی می داد. زمین خاکستری شده بود. از نظر هنری تمام دنیا در این روز مسخره خاکستری بود.
هنری با غرغر گفت: «خستم!»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : هنری وروجک

صفحات کتاب : 37

دیویی : ‏‫‭‮دا‬۸۲۳/۹۱۴‏‫‬‭س۲۶۵ھ‌و‌ر ۱۳۹۶

کتابشناسی ملی : 4839857

شابک : 978-600-8693-55-0‬

سال نشر : 1396

نظرات