× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

آینده پژوهی رسانه های دیجیتال نسل آتی با هدف سیاست گذاری

نوع اثر : کتاب

ناشر : پشتیبان

نویسنده : ,

صفحات کتاب : 182

کنگره : ‏‫‬‮‭QA۷۶/۵۷۵‏‫‭‏‫‬‮‭/ م۸آ۹ ۱۳۹۷

دیویی : ‏‫‬‮‭۰۰۶/۷

کتابشناسی ملی : 5466480

شابک : ‫‭978-622-6198-69-1‬‬

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

کتاب آینده پژوهی رسانه های دیجیتال نسل آتی با هدف سیاست گذاری نوشته ی مرتضی موسویان و شهرزاد نیری، با بررسی طیف گوناگونی از پیشران ها و شناسایی تأثیرات آن ها، سعی در ارائه ی چارچوب فکری اولویت دار برای نهادهای سیاست گذار و اجرایی کشور دارد.

شناسایی و تحلیل اثرات پیشران ها کمک می کند تا سیاست گذاران این حوزه ریشه های اصلی توسعه کشور در حوزه ی رسانه های دیجیتال را شناسایی نموده و با متمرکز ساختن منابع به تقویت این حوزه ها بپردازند. پیشران های متعددی بر حوزه ی رسانه ی دیجیتال اثر می گذارند که البته به طرز غیرقابل انکاری با یکدیگر گره نیز خورده اند.

با توجه به نتایج به دست آمده: کلیدی ترین پیشران رسانه دیجیتال، فناوری های سیار با درصد تأثیر 7/10 محسوب می شود. این پیشران کلیدی روندهای همه گیر شدن گوشی های تلفن همراه، هوش بی سیم و فناوری شناسایی به کمک امواج رادیویی را در خود جای داده است. در سالیان اخیر کاربرد فناوری های سیار بسیار توسعه داشته است. همزمان با توسعه فناوری های سیار؛ فناوری های جانبی پشتیبان آن مانند نسل های جدید و پر سرعت اتصال به شبکه نیز توسعه داشته و روز به روز بر تعداد افرادی که از رسانه های دیجیتال بدین طریق بهره می برند افزوده می شود.

به همین ترتیب دومین پیشران مؤثر در حوزه رسانه های دیجیتال؛ تغییرات قیمت تکنولوژی و سومین پیشران میزان نفوذ اینترنت در میان کاربران است؛ میزان نفوذ اینترنت می تواند بر کاربرد رسانه های دیجیتال در گستره کشور مؤثر باشد. در واقع شاید یکی از دلایل توسعه عمومی کاربردهای رسانه های دیجیتال در سال های اخیر در کشور، به بهبود همین پیشران بازگردد.

کتاب‌الکترونیکی

11,400 تومان

حجم : 3.1 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 182

موضوعات

فهرست

فصل اول: رسانه های دیجیتال، چیستی و طبقه بندی
فصل دوم: آینده پژوهی
فصل سوم: پیشران های کلیدی در افق ده ساله

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات