× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

آمادگی و مقابله در برابر سیل

نوع اثر : کتاب

ناشر : پشتیبان

نویسنده :

صفحات کتاب : 52

کنگره : ‏‫‬‮‭TC۵۳۰‏‫‬‮‭/د۴آ۸ ۱۳۹۴

دیویی : ‏‫‬‮‭۶۲۷/۲

کتابشناسی ملی : 4178664

شابک : 978-600-96320-1-5

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

کتاب آمادگی و مقابله در برابر سیل، نوشته سیدمحمد میرسمیعی و کمال درخشانی، از مجموعه کتاب های «راهنمای کاربردی آمادگی در برابر بحران» است.

در این مجموعه سعی شده است با بررسی و تشریح تعدادی از مهم ترین حوادث و بحران های طبیعی و غیرطبیعی به نحوه مواجهه و انجام تمهیدات مناسب قبل، حین و بعد از آن پرداخته شود. کتاب آمادگی و مقابله در برابر سیل نیز به مساله رویارویی با طوفان پرداخته است.

انسان همواره به توسعه، که لازمه ی آن استفاده از منابع طبیعی است، نیازمند بوده و بر این اساس سیمای طبیعت به ویژه زمین را با ایجاد سکونت گاه ، توسعه حمل و نقل، نابودی جنگل ها و مراتع، فعالیت های کشاورزی و صنعتی، بهره برداری از معادن، تغییر مسیر رودخانه ها و احداث سد، تغییر داده است. از طرفی افزایش جمعیت، پیشرفت فناوری و در نتیجه گسترش فرهنگ مصرف و به دنبال آن نیاز بشر، میل او را به درگیری ، نزاع و استفاده بیشتر از منابع طبیعی و انرژی و در نتیجه تخریب محیط زیست را بیشتر نموده است.

گرم شدن کره زمین، کاهش ضخامت لایه ازن، ریزش نزولات اسیدی، آلودگی هوا ، آلودگی شیمیایی آب و مواد غذایی ، نابودی و کاهش تنوع زیستی، حوادث هسته ای، انفجار، سوانح و حوادث هوایی، ریلی و جاده ای، بیماری های واگیردار و بالاخره تغییرات آب و هوا، نمونه هایی از این بلایا هستند. به دلیل عدم آگاهی و زیاده خواهی بشر، ابعاد حوادث گسترده شده که علی رغم دسترسی به فناوری پیشرفته و حجم زیاد اطلاعات، مقابله با آنها بسیار مشکل شده است.

کشور پهناور ما نیز از وقوع این حوادث مستثنی نبوده و پیوسته در معرض خطرات و حوادث طبیعی و غیر طبیعی (انسان ساخت) گوناگون قرار داشته و متحمل زیان و خسارات های هنگفت ناشی از آنها شده است. از اینرو اقدامات پیشگیری و حذف یا کاهش اثرات، به کارگیری و ارتقای امکانات و تجهیزات موجود برای آمادگی و مقابله با حوادث، پیش بینی و تأمین نیازهای اساسی و اضطراری آسیب دیدگان در هنگام رخدادهای طبیعی و ارائه  خدمات جستجو، نجات و امدادرسانی فوری و از قبل سازمان یافته به آن ها و افزون بر آن، حفظ سلامت، ایمنی و بازگرداندن شرایط به حالت عادی ضرورتی انکارناپذیر است که باید در برنامه  کار سازمان های متولی قرار گیرد.

کتاب‌الکترونیکی

1,800 تومان

حجم : 1.8 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 60

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
1- تعریف سیل
2- علل ایجاد سیل
3- فراوانی و تخریب سیل
4- پیش بینی سیل
5- مدیریت سیل در حوزه های ایجاد آن
6- رعایت نکات ایمنی قبل از وقوع سیل
7- اقدامات لازم هنگام وقوع سیل
8- اقدامات لازم بعد از وقوع سیل
9- نحوه عبور از رودخانه و سیلاب
منابع و ماخذ

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات