کتاب سلحشور نور

3 از 1 نظر

کتاب صوتی

حجم دانلود: 136.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 162

خلاصه کتاب سلحشور نور

پائولو کوئیلو در کتاب صوتی سلحشور نور به راه و رسم سلحشوران و عیاران می پردازد و طی قطعاتی کوتاه و مرتبط با هم، اندیشه چگونه زیستن و نیرومند شدن در برابر زندگی را در قالب آئینی باستانی با ما در میان می گذارد.

داستان سلحشور نور (Manual of the Warrior of Light) با لحنی شاعرانه و به صورت نمادین با گفت وگوی زنی زیبا که جامه ای متفاوت دارد با کودکی جست وجوگر، روایت می شود. زن از کودک می خواهد که به ساحل دریا برود و در آن جزیره ای را مشاهده کند که دارای معبد عظیم و ناقوس های بی شمار است اما کودک هر چه جست و جو می کند، چنین معبدی را نمی بیند و حتی صدای ناقوسی را هم نمی شنود.

او پس از مدتی با رویاهای کودکانه خویش گمان می برد که صدای ناقوس های معبد را شنیده است و از این رو شادمان می شود و دیگر سال های سال آن ساحل را ترک می کند. او که اینک به مردی بالغ بدل شده دوباره به کنار ساحل می آید و آن زن را با همان هیئت و زیبایی می بینید که منتظر او بوده است.

زن در این هنگام دفتری به او می دهد و به او می گوید: «بنویس، یک سلحشور نور نگاه کودک را میزان می داند، زیرا، کودکان قادرند دنیا را (معصومانه) بدون نیش و نوش ببیند، پس، سلحشور هرگاه بخواهد شایستگی و اعتماد یک نفر را بسنجد با نگاه یک کودک به او می نگرد».

و مرد از او می پرسد: سلحشور نور کیست؟ و او چنین پاسخ می دهد: « آن کس که قادر به درک معجزه باشد و به خاطر باورهایش تا پای مرگ بجنگد و... صدای ناقوس های فروخفته در دل دریا را بشنود».

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده معاصر برزیلی است. رمان های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است. او به خاطر فعالیت های انسان دوستانه اش در سال 2007، به عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب شد. کتاب های او تا به حال به 73 زبان ترجمه شده، 135 میلیون نسخه از کتاب هایش در سراسر جهان به چاپ رسیده و به 168 کشور راه یافته اند. این آثار جایزه های ادبی بسیاری را برای نویسنده به هدیه آورده اند. رمان کیمیاگر معروف ترین کتاب پائولو کوئیلو، یکی از رمان های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 162

کنگره : BJ۱۵۹۵‏‫‮‭‬‭/ک۹ر۵ ۱۳۹۵

دیویی : 131

کتابشناسی ملی : 4508094

شابک : 978-964-6404-88-5

سال نشر : 1395

نظرات